20 Nisan 2017 Perşembe


TRABZONSPOR gelecek sezon transfer ve şampiyonluk hesaplarına erken başladı. Doğrudur da. Halilhodziç’le başlayan ve takımı bugünlere getiren hatalı işlerin faturası hâlâ ödeniyor. Örneğin, 12 oyuncu kiralık ve dönecekler. Yeni gelecekler de var. Şimdiden kafa bulandırıyor. 
 
KEŞKE kimse karışmasa, keşke hariçten gazel okuyanların sesi artık kesilse de Ersun Yanal kendi iş planına göre kararlar alıp uygulayabilse. Eminim ki, böyle olduğu takdirde doğru yerlere doğru isimleri bulma konusunda çok büyük isabet kaydedecektir. 
 
BU tabloda en büyük kalkanı yine Başkan Muharrem Usta olacaktır. Olmalıdır da. Zira onu istemeyen ve akla mantığa ters ama ‘Takım kötü gitse ve ondan kurtulsak’ diyenlerin sayısı hâlâ az değil! Şimdi bir ritim bulundu. Bu ritmin gücü Beşiktaş’a yetmedi, başka bir deyişle ‘bir tık’ aşağıda kaldı. Aynı seviyeye getirmek için nelerin yapılması gerektiği, hangi profilde oyunculara ihtiyaç olduğu bir kere daha belirgin bir şekilde ortaya çıktı. O yüzden alınacaklar için sayı veriyorlar, o yüzden rota çiziyorlar.
 
TAKAS HATA OLUR!
 
PEKİ altyapı? Yusuf oraya bir hareket getirdi elbette. Sadi Tekelioğlu’nun oyuncunun devre arasına gitmesine engel olduğuna yönelik yaptığı açıklama önemli. Belki de Yanal’ı bu noktada eleştirebiliriz. Trabzon, Karadeniz oyuncu fabrikası gibi aslında. Madem proje gibi orada, bu işi de öyle sürdürse. İki Yusuf daha demek, herkese, her şeye kazanç demek! Ve Yusuf Erdoğan kendi gitmek istemiyorsa kalmalı ve artık futbol oynamalı. Gökhan İnler’le takas demek günü kurtarmaktır. Trabzon’u sıkıntıya sokan biraz da bu mantık değil mi?