19 Kasım 2017 Pazar


NAİM, Süleymanoğlu erkesin boğazında bir yumru şu anda. Karaciğer naklinden sonra oluşan umutlu bekleyiş beyin kanamasıyla onu bizlerden aldı.
 
ÇOK büyük sporcuydu şüphesiz. Bunu bütün Dünya biliyordu. Kendi ağırlığının üç katını kaldıran adam olarak akıllara kazındı. Time Dergisi kapak yaptı. Kırılamayacak rekorlara imza attı. Onunla Bulgaristan’da yaşayan soydaşlarımıza uygulanan soykırım dünyanın gözüne çakıldı.  
 
TÜRKİYE’YE adım attığı günden beri tanıyorum kendisini. Onunla dünyada halter başka bir boyut kazandı. Türkiye’de halter diye bir spor branşı ortaya çıktı. Onunla Türkiye’yle spor yan yana bir başka geldi. Onunla  bu ülke gururlandı. Çok mutlu oldu. Üç kez Olimpiyat şampiyonu oldu. 
 
DÖRDÜNCÜ kez Olimpiyat madalyası almaya zorlandı. Hayır demedi. Olmadı. Sporu bıraktıktan sonra başka bir süreç başladı. Arayışları oldu. Onlarda da onu mutlu ve huzurlu edecek sonuçlara ulaşamadı. Çok özel bir sporcu ve çok özel bir insandı Naim Süleymanoğlu. 
 
ONA KİM SAHİP ÇIKTI?
 
BUGÜN hepimiz çok üzgünüz. Dile getireceğiz. Kelime bulamayacağız duygularımızı ifade etmek için. Sonra sakinleştikçe anılarımızı paylaşacağız. Ama kimse durumu başka bir acıdan değerlendirmeyecek ve kapatacak bitecek. Naim’e bu ülkeye bu kadar büyük gurur yaşatan bir spor adamına sporcuya kendisini yalnız, huzursuz, mutsuz hissettiği günlerde kim ne kadar sahip çıktı ve destekledi. “Gel bakalım sen Naim ne yapalım senin için” dedi, sorgulanmayacak. 
 
ÇOK genç ve buruk gitti Naim kardeşimiz. Kardeşi Muharremin de halkımızın da başı sağ olsun!