04 Aralık 2017 Pazartesi


RAKİPLERİ maça genellikle “korkusuzca” başlamak ve önde basmak istiyor ama Başakşehir hep  yavaş yavaş oyuna ağırlığını koyarak işi bitiriyor. Osmanlı karşısında da ilk 5 dakika “izin verdi” ancak sonrasında gole kadar top göstermeden oyunu makina düzeninde sürdürdü. Pas trafiği çok iyiydi, iki tarafı da etkili kullandı ama yine de ilk  yarıda kurduğu baskıya karşın kafası meşgul gibiydi Başakşehir’in. Net pozisyon bulamadı. Bu görüntüsünün ardında Emre, Elia gibi kaliteli ayakların eksikliği mi, Braga’yı fazlaca düşünmek mi yoksa kapıya gelen liderliğin heyecanının verdiği tutukluk mu yoksa Osmanlı’nın fazlaca kapanması mı vardı bilinmez. 
 
SAĞ KANATTA VISCA...
 
AĞIRLIKLI olarak Mahmut’la başlayan ataklarda sağ kanadı daha çok tercih etti Başakşehir. Onda da Visca başroldeydi. Ortaları ya yerini fazlaca bulamadı ya da kalabalık Osmanlı defansı izin vermedi. Ama Adebayor yorulana kadar tartışmasız “maçın adamı”ydı. Sahanın her tarafında topa koşuyor, pas trafiğini başlatıyor ve son noktada kale sahası önünde atak için verdiği pasın ortasını bekliyor. Bu yaşta bu efor, muhteşem!
 
İKİNCİ yarıya bu kez hızlı başlayan Başakşehir golü de buldu. Skor Osmanlı’yı hareketlendirdi. Abdullah Avcı’nın Emre hamlesi Başakşehir’i toparladı ama bu kez konuk ekip ne var ne yok yüklendi. İlk 5 dakikadakinden daha etkiliydi son 5’te. Beraberlik fırsatını 87’de de buldu ama Volkan’ı geçemedi. Son düdük yeni liderin ilanıydı aynı zamanda...