10 Aralık 2017 Pazar


BELLİ ki Rıza hoca en azından bu havayı oyuncularının sindirmesine büyük katkı sağlamış. Motivasyon üst düzeyde. Yoksa dünkü oyununda tıpkı geçen haftalarda olduğu gibi eleştirilecek yanı çok. Sıkı hızlı başladı maç. Trabzon büyük iştahla ve hızla topu sahanın her yerinde, ayağına geçirmeyi başardığı her anda isabetli paslarla dolaştırdı. Kasımpaşa buna ilk dakikalarda aynı tempoyla karşılık verdi. 25 dakika kadar 2 takım için de orta alan ve organizasyonu diye bir şey görünmedi. Bu seyri güzel ama pozisyon zenginliği de oluşmayan bir görüntüydü. Bordo-mavililer, oyuncu kalitesi farkıyla baskı kurmayı başardı. Ama arızayla...
 
O da ceza sahası civarında üretkenlikte sıkıntı yaşayarak ikincisi savunma pozisyonunda hala derli toplu bir görüntü vermeyerek. İlk yarıda yine tıpkı geçen hafta olduğu gibi tek radikal pozisyonda Burak golü attı ama Kasımpaşa 2 kez gole yaklaştı. İkisinde de Onur başarılıydı. 
 
BURAK’IN KATKISI BÜYÜK
 
ABDÜLKADİR meselesinde Rıza hocanın kamuoyu baskısına fazla direnmediğini gördük. Bu genç çok daha iyi olacak. Gözü hep ilerde. Topla buluştuğu anda ya en uygun arkadaşına veriyor ya da iyi taşıyor. Kucka da kenarlara iyi toplar atıp N’Doye’u da devreye sokarak katkıda bulundu. Ve Burak. Golüyle, hırsıyla, enerjisiyle sonuca büyük katkıda bulunuyor. Herkes çok mutlu.
 
2. yarıda da ilki gibi kısa sürede orta sahaların kaybolduğu dönem oldu. Fark şuydu, bu kez yorgunluğun artık neden olduğu fizik kayıpla top 2 kale önünde daha fazla dolaşmaya başladı. Onur’a daha fazla iş düşerken Rıza hoca, Olcay ve Bero’yu sahaya sürerek orta alana dinamizm getirmek istedi. Tempo hiç değişmedi ama. Son dakikalarda Kasımpaşa’nın net pozisyonunda Onur’un kurtarışı ne kadar kader anıysa, sonradan giren 2 oyuncunun golleri de o kadar futbolun cilvesiydi. Değerli bir galibiyet oldu.