17 Aralık 2017 Pazar


Trabzonspor galibiyet serisine devam ediyor. Hergeçen hafta sıkıntılı işleri biraz daha törpülemiş performansı keyif veriyor. Ama her şey yolunda demek için biraz daha zaman var.  İyilerden başlayalım. Öncelikle Rıza Hoca geldiğinden beri bir türlü işlemediğini dile getirdiğimiz kanat bindirmelerinde Bursa karşısında gözle görülür bir değişim vardı. Pereria daha sık,  cesur öne çıktı. Abdülkadir’le birlikte sağdan rakip solunu çok zorladılar. A.kadir artık 11’e yerleşiyor. Topu alışı, hızı, hücumu tetikleyiş performansı şahane. Dikkat çekici kısım, Valbuena gibi ona da çok faul yapılmaya başlandı. Hakemlerin dikkat etmesi gerekir.
 
YUSUF TAKIMIN EZİĞİ Mİ?
 
Solda da Mass da daha sık ilerideydi. Ama N’doye ilk yarıda onunla  yeteri kadar uyumlu değildi. Belki Burak’ın olduğu yerde, kale önünde olmayı daha çok istiyor. Ama aynı şey Burak için de geçerli; o da kanada gelince iş kaybı görünüyor. Sıkıntılar da bu noktada kendisini gösteriyor. Bursa maçındaki orta alanı kontrol eden Kucka ve Okay kenardan gelen topların cezalanı içi ya da çevresinde kalması için destek veremediler. Burak’a uzun toplar gönderdiler ama Bursa defansı onu sadece ilk yarıda 4 kez ofsayta düşürdü. Yusuf  çok çabalayan ama üretim yapamayan bir performanstaydı. Bu arada geçen hafta Burak’ın ona gösterdiği ağır tepkiden sonra dün de Kucka’nın tavrı tuhaftı. Yusuf takımın eziği mi? Olmadığını attığı golle göstermiştir herhalde.
 
2. yarıda Yusuf’un şahane şutuyla gelen gol maçın seyrini de doğal olarak değiştirdi. O ana kadar yaygın deyişle topun arkasında, işi sadece kontraatağa serip bekleyen Bursa oynamaya başladı.  Trabzon da ikinci golü atmaktan çok beraberliği  yememeye dönünce maç hareketlendi. Çalımbay Olcay’ı sahaya sürerek denge sağlamaya çalıştı ancak kontratakla bulduğu pozisyonlar kadar, Batalla ve Delarge’ı durdurmakta zorlanmaya başladı. Kontratakları hafife almayalım ama, Mass ve Yusuf’un iki şutu direkten döndü. Bu hava haftaya  Karabük’ü de yener.