22 Ocak 2018 Pazartesi


ÖNCE Trabzon; Konyaspor’la üst üste üçüncü maçını oynadı. İki kupa ve bir lig. Bu seviyede bir takımın böyle bir trafikte rakibini çözmesi beklenir ama olmadı. 18. dakikaya kadar Konya önde basarak, iki kanadı da diri kullanarak üstünlük kurdu. Bunu kıracak strateji, plan yerine rakibi beklemeyi tercih etmek ilginçti. Tek iş Yatabare’yi dövmekti. Gücü ve aklı yetmediyse daha vahim durum! 
 
Bu arada kırmızı kartta sorun yok. Ali Turan son dönemlerini agresif oynuyor. Genç bir oyuncuya o tabanla girmeyi düşünmek bile ayıp!
 
KIRMIZI karttan sonraki süreç ise gole kadar, ‘doğal’dı. Onazi ve Okay’la birlikte Abdülkadir’in agresif oyunu topu Konya sahasına yıktı. Yusuf da hareketliydi. Ama organizasyonlar göbekten zorlamaya devam etti. İki Burak pozisyonu sonuç vermedi. Israrla kanatları kullanmıyor Trabzon. Böyle olunca kalabalık Konya savunması da 10 kişi kalmasına rağmen hem radikal fırsat vermedi hem de kontrataklarla gol aradı. İkisinde kaleci Onur mükemmeldi, biri de direkte kaldı ama üçüncüde gol geldi.
 
BURAK OFSAYTTAYDI
 
GOLDEN sonra kalan 15 dakika da maçın üçüncü ama en zevkli bölümü oldu. Rıza Hoca’nın Sosa hamlesi ki neden kenarda oturduğunu o daha iyi bilir, konuk ekibi bu kez her taraftan Konya ceza alanı çevresine yığdı. İki ara pasıyla Burak’ı Serkan’la karşı karşıya bırakan Abdülkadir, penaltının oluşumunda da rol alarak beraberliğin mimarı oldu. Oyunu bırakmayan Trabzon yine Burak’la ikiyi buldu. Ama golde Burak ofsaytı. Hakem açısından kaçacak cinsten de değildi.
 
MEHMET Özdilek’in Orkan Çınar hamlesi, güzel bir vuruşla beraberliği getirdi. Trabzon 10 kişilik rakibi yenemedi. Mehmet Hoca ise Konya’nın direneceğine ait emareleri güçlü verdi. Hakem Kalkavan sıkıntılı kararları ve daha çok kullanmadığı kartlarla dikkat çekti doğrusu.