Lütfü Özel Sosa’yla başladı ama bitiremedi
29 Ocak 2018 Pazartesi


TRABZON bu sezon büyük maçların hiçbirini kaybetmedi. Hepsinde de diğer maçlarıyla kıyaslanmayacak üstün performanslar sergiledi. Dün akşam kazanamadı belki ama bu istikrarını devam ettirdi. 8 ‘bizim’ oyuncuyla başlayan Çalımbay, maçı yabancısıyla, Sosa’yla en azıdan kotarmayı başardı.
 
KARADENİZ ekibi öncelikle gol yememe derdindeydi. Uzunca bir süre oyunu seyretti. Ya da F.Bahçe mecbur bıraktı. Açarsak, kendi camiasının bile saç baş yolduğu kadro tercihinde sarı lacivertliler belki de bu sezon ilk kez görünen bir oyun tablosu sergiledi sahada. Özellikle 50 dakika. Kocaman’ın anlattığı bu herhalde. Birbirine yakın, hep birlikte giden hep birlikte gelen bir takım oyunu. 
 
TRABZON bu tablonun içinde ilk yarıda kayboldu. Hiçbir oyuncu yaratıcı bir hamle koyamadığı gibi, F.Bahçe topa hükmetti. Kaybettiğini hemen aldı, istediği gibi de yönlendirdi oyunu. Ayrıca bir de ısrarla Kamil üzerinden atak geliştirdi. Üç kez pozisyona girdi. Trabzon buna karşılık rakibinin ceza alanı çevresinde dolaşmasını engelleyemedi. Bir kez yan ortaya dokunamayan Kucka ile heyecan yarattı. İlk yarıda özellikle İsmail’in vuruşunda da Onur başarılıydı.
 
CÖMERT BURAK!
 
RIZA Hoca ikinci yarıya Sosa hamlesiyle başladı. Oyun şablonunda bir değişiklik hemen olmadı ama. 50 olmadan Onur bu kez Mehmet’in kafa vuruşunda gol izni vermedi. Trabzon bu dakikadan itibaren topa sahip olmayı başarmaya başladı. Sosa’nın getirdiği hareketle belki biraz da çekinen F.Bahçe’ye karşı daha etkili oynamaya başladı bordo-mavili ekip. Gol de tam zamanında geldi. Abdülkadir’in ortasında Burak işini yaptı.
 
MAÇ da bundan sonra tam F.Bahçe-Trabzon düellosuna döndü. Top her iki kaleye çok çabuk gidip gelmeye başladı. Trabzon ikiyi Burak’la cömertçe kaçırdı ama F.Bahçe ustası olduğu korner gollerinden birini atmayı başardı. Maç sonrası ilk yarıya herhalde çok hayıflanacak Karadeniz ekibi!