06 Şubat 2018 Salı


TRABZONSPOR, ilk yarı muhteşemdi. Çok diriydi. Çok  iştahlıydı. Sosa dün akşam ilk 11’de takımına hayat veren futbolcuydu. Trabzonspor onunla haftalardır görünmediği kadar, olmadığı kadar, sahanın her tarafındaydı. Uzun süredir belki de ilk defa bu kadar yoğun kanatlardan bindirme ve ceza alanına orta şut gönderdi.
 
ABDÜLKADİR hep iyiydi ama herkes elinden geleni fazlasıyla ortaya koymak isteyince o da daha bir farklı sorumluluk aldı. Koştu, rakip eksiltti, gol aradı, atak kesti. Okay! O da bütün içerisinde yıldızı parlayanların başında geldi. 90 dakika üç gol girişimine imza attı. İlk yarının da maçın da kahramanı Göztepe kalecisi Beto’ydu. Maç boyunca toplam 10 pozisyona dur diyen adamdı.
 
DEMBA BA ETKİSİ
 
TABLODA tek farklılık, Burak olmadığı için topun ileri taşınmasında ve gol girişimlerindeki kolektiflikti. Rodellega belki fazla topla buluşmadı ama fırsatı bulan şansını denedi. Kimse Burak’ı arama derdine düşmedi. Özet, çaba net takım oyunuydu. Göztepe’yi de sahasından  çıkarmadı zaten
 
TRABZON, Demba Ba’yla ikinci yarıya başlayan rakibine yine aynı iştahla devam ederek oynamayı sürdürdü ama Senegalli’nin katkısı Göztepe’yi hareketlendirdi. Top 70’e kadar iki tarafa da orta sahasız hızla gidip gelmeye başladı. Dame N’doye ve Yusuf hamlesi baskıyı yeniden artırdı ama gol getirmedi. İki puan daha uçtu!