19 Şubat 2018 Pazartesi


TRABZONSPOR için bu sezonun özeti ne diye sorulsa, ‘Büyük  maçların hiçbirinde  ezilmediler, yenilmediler. Tam tersi,  rahatlıkla  büyük kavramına eşdeğer performans gösterdiler’ denebilir. Dün bu ‘İstikrar’ bozuldu. 3 eksiğini tamamlayarak sahaya çıkan Başakşehir’e sadece ilk 15 dakika şahane kafa tuttular. Pereira ve Ahmet’in de kanat destekleriyle Sosa, Yusuf, Onazi ve Abdülkadir’le oyunu rakip alana yıkan Trabzon, 2 sıkı pozisyon da buldu ama golü atamadı.
 
BAŞAKŞEHİR’İN orta sahaya ağırlığını koyarak kaliteli ayaklarıyla maçı forse etmeye başlamasına ev sahibi ekip karşılık veremeyince tablo değişti. Visca ve Arda’lı bindirmelere sahanın her yerindeki Adebayor mükemmel eşlik etmeye başladı. Arda’nın golünü hakem yedi ama gol müthiş organizasyonla geldi. 45’te Attamah bir kere Burak’ı kaçırdı, o kötü vurdu.
 
BAĞLANTI KALMADI
 
BORDO-mavili ekip oyunun 2. bölümünde de reaksiyon göstermede başarılı olamadı. Rakibin güçlü orta sahası, çabuk oyunu, topu rahatlıkla Trabzon yarı sahasına geçirmesi, blok-mlok bağlantısı diye bir şey kalmaması işi erken bitirdi. Bu durum en çok Onur’u bunalttı. İyi gününde olmasa skor çok erken açılabilirdi. N’Doye ve Castillo değişikliğinin getirdiği canlılık yine son bölümde 82 ve 83’de üst üste Burak’ı pozisyona soktu ama o gününde değildi.