Lütfü Özel ‘Günay’dın Başakşehir!
04 Mart 2018 Pazar


SON haftalarda tartışmalı oyun performansı ve skorlarla soru işaretleri uyandıran Başakşehir, kaleci Günay’ın müthiş performasına karşın Göztepe engelini aşarak yola devam dedi. 
 
GÖZTEPE ‘Ne korkacağım’ mantığıyla ilk 15 dakika önde oynayınca şaşırttı. “Olsa olsa kontratakla gol ararlar” beklentisinin oldukça uzağında, hızlı, birbirine yakın, topa hakim, Sabri, Castro ve Demba Ba ağırlıklı ofans çabası Başakşehir’de bayağı bir kafa karıştırdı. Ancak karşılık verme derdine girmekten çok bekleyerek oyalandılar. Tablo değişmekte gecikmedi ama. 
 
CaIçara ve Visca ile daha çok sağ kanadı kullanarak inmeye başlayan ev sahibi buradan ceza alanına gönderdiği toplarla pozisyon bulmaya başladı. Biri direkten dönen top olmak üzere sadece ilk yarıda gol dışında 5 pozisyon Günay’ın ellerinde, bacaklarında eridi. Bu zenginlikte Epureanu’dan, Mahmut’a, özellikle Emre’ye kadar herkes vardı. Adebayor hariç. Göztepe defansı ona nefes aldırmadı!  
 
ÜÇÜNCÜDE GOLÜ ATTI
 
BASKIYA Göztepe sadece kontratakla karşılık verebilirdi. O da yine ilk yarıda doğrusu net 2 poziyonda ortaya çıktı. Demba Ba ve Castro’nun şutları kale direği dibinden auta çıktı. Gol uzatmalarda geldi. Olmayan pozisyona çalınan düdükle verilen faul atışında Epureanu iki kez denediği kaleye üçüncüde topu göndermeyi başardı. 
 
GOL aşkına orta sahaların çabuk geçildiği süreç bu karşılaşmada neredeyse ikinci yarının ilk dakikasından itibaren başladı. Bütün organizasyonlarda topu Başakşehir’de Adebayor, Göztepe’de Demba Ba ile buluşturma çabası önce dikkat çekse de oyun son bölümde doldur boşalta dönmekten kurtulamadı. Göztepe “arayıştayken” gelişen hızlı hücumda Visca’nın asistinde Mevlüt’ün attığı gol skoru perçinledi.
 
BU arada şampiyonluğa oynayan Medipol Başakşehir tribünlerde yalnızken, Göztepeliler “taraftardı!”