Lütfü Özel Trabzon sanki deplasmandaydı
06 Mart 2018 Salı


TARAFTARI herhalde kendi sahasında, özellikle diğer büyüklere zamanında kök söktüren bir efsanenin sıradan görüntüsü çok üzüyordur. Yoksa maç kazanılır kaybedilir. Trabzon’un artık kesesinden yiyecek bir şeyi de kalmadı! Her şeyini kaybetmiş ama lafta havasını kaybetmemiş durumu!
 
ZORLANDILAR
 
‘DENK’ rakipler açısından baktığımız zaman dün de sıkıntılı bir görüntü vardı. Trabzonspor, evinde, şüphesiz pozisyonlar buldu ama deplasmanda gibi Beşiktaş’ı sahasında kabul etti. Fırsatını bulduğunda kontratakla gol bulmaya çalıştı. Rıza hoca, Burak’sız, N’Doye’la, Yusuf’u kenarda tutarak başladı. İlk 10 dakika kora kor mücadele, işte böyle, dedirtme tadındaydı ama rakibin oyununu kabul etmek fazla sürmedi. Kanat canavarı Beşiktaş’ta hem kimse Quaresma’yı aramadı hem de 4 hücüm oyuncusu desteğiyle gelen bindirmelere karşılık vermekte zorlandı Trabzon. Topu kazandıkları anlarda Okay, ileriye hamlede iy iş çıkardıysa da Olcay, Abdülkadir’e eşlik etmede zorlandılar. İkili hatta üçlü sıkıştırmalarda yalnız kaldılar.
 
YİNE KAOS KALDI
 
SOSA ve Olcay’ın yine rakibin takım savunması içerisinde erimesiyle de gol için uzun toplara kalan Karadeniz ekibi, Novak ve N’Doye ile fırsat buldu ama olmadı. Beşiktaş’ın sadece ilk yarıda göbekten sızdırdığı toplarda da 3 net pozisyon bulduğunu da hatırlatalım.
 
TABLOYA 60’da Rodellega ve Yusuf Yazıcı hamlesiyle dokunan Rıza Çalımbay hoca, gol beklerken Beşiktaş’ta sonradan giren Negredo sonucu etkiledi. Negredo, Babel’e 2 gol attırırken Trabzon’a yine kaos kaldı.