10 Mart 2018 Cumartesi


BAŞAKŞEHİR, lig tarihinin ikinci “Külkedisi” olacağına bu sezon herkesi çok inandırdı. Bunun için istikrar gerekiyor. Arada kötü oynamak bu süreçte sorun değil, ama işler pek öyle gitmiyor. Dört gol hava bozar. Mesut Hoca sezon başı farklı kadroyla yine yenmeyi başarmıştı konuk takımı. İyi analiz ediyor demek ki. Maç öncesi biraz sert oynayacaklarını söyledi. Tatlı-sertlerdi ama. Önce yaygın deyişle topun arkasına geçtiler. 10 dakika kadar hiç çıkmadan baskıya razı oldular. 
 
SONRASI şu, Emre nefes alamadı, Mossoro ve Kerim Frei uykudaydı, Visca da genel dağınıklığa uydu, defans hiçbir maçta bu kadar kötü değildi, Başakşehir dağıldı. Üstüne üstlük Epureanu, Ataman ve Volkan’ın büyük hatalarıyla verilen pozisyonlar motivasyonu yerlebir etti. Alanya’da çıkmayan bekler dahil, herkes bu durumda hücumu ön plana çıkarınca ilk yarı beş’le bitebilecekken tek golle kapandı. Mbilla, Emre Akbaba, Sackey ve Taha damga vuran isimler oldular. 
 
GECENİN YILDIZI FERNANDES
 
FERNANDES ise gecenin yıldızıydı, iki gol bir asistle. Avcı ikinci yarıya Mevlüt’ün yanına Bajiç’i koyarak çift santraforla gol umuduyla başladı. Ama hiç değişiklik olmadı. İkinci gol de gecikmedi. Epureanu kırmızı kart gördü, goller geldi.  İlk yarıda olması gereken skor bu devrede gerçekleşti! Başakşehir bu sonuçla “kabak” olmaz elbette de, hafta azaldıkça beklenti zorlaşır. Bu arada Emre ve Epureanu, Beşiktaş maçında yoklar. Mesut Hoca’ya bir  alkış....