13 Mart 2018 Salı


SON dört maçını kazanmış, formda bir rakiple, üstelik deplasmanda oynamak teorik olarak kolay değil. Trabzonspor bu çekingenlikle ya da ilk yarıda yarım düzine gol yediği bir takımdan rövanş alma adına motivasyonla çıkacaktı sahaya. Görünüş fazla bir korkusu olmadığı noktasındaydı. İşleri Muğdat’la Seleznov işbirliğine bağlamış Akhisar’a yavaş yavaş ağırlık koyarak mücadele ettiler. 
 
BURAK’SIZ OLMUYOR!
 
STOPER sıkıntısı nedeniyle Okay geride, Kucka ve Onazi, yanlarda Sosa ve Olcay’la hücumu organize edecekti. Okay daha önce de oynadığı yerde yine çakılı kalmayacaktı. Sık sık ileri çıktı, iyi de yaptı, golünattı. Trabzonspor için ikinci gerçek, takım Burak’sız oynayamıyor. Zaman zaman dursa ya da zırt pırt ofsayta düşse de rakipler ondan çekiniyor ve dağılıyor. Dün de oyunun geneline yayılan hareketlilik içinde bayağı şans buldu. 
 
ÖZELLİKLE daha 5. dakikada Caner’in hatasından önünde bulduğu topu gole çevirememesi ilginçti ama attığı ve attırdığıyla işini yaptı. Yusuf’u unutmadık. Burak’ın arkasında çok hareketliydi. O da şans buldu ama atamadı. Olcay sadece gol pasında vardı. Sosa ise Kucka ve Onazi’ye göre daha fazla katkıda bulundu. Defans bu kez sırıtmadı. Akhisar’ın en büyük gücü Seleznov nefes alamadı. Alamadıksinirlendi ve kayboldu.
 
MAÇIN son bölümü Akhisar’ın Olcan ve Bilal katkılarıyla yüklendiği, Trabzon’un da kontrolü elden bırakmadan gol aradığı süreç oldu. Oyuna giren N’Doye’un attığı gol skoru perçinledi. Onur’un hatası ise nazar boncuğu oldu. Transfer yasağı, genel kurul kargaşası içinde üç puan iyidir...