Lütfü Özel Dört dörtlük değil ama...
19 Mart 2018 Pazartesi


DAHA önceki dönemlerde de benzer maçları çok oynadı Trabzonspor ancak bu sezon işi artık neredeyse müesseseleştirdi. 60-65’e kadar sahada ne iş yaptığı belli olmayan bir takım, sonrasında yumurta kapıya gelince skor yapmak için debelenen bir ekip. Kimi zaman istediğine ulaşan, kimi zaman da -rakibe göre tabii- beceremeyen bir 11.
 
MALATYA maçı da böyleydi. İkinci gol gelene kadar geçen süreçte sahada ne sistem, ne plan, ne strateji vardı. Oyun klasik Burak eksenliydi. Ama buna hazırlıklı Malatya’nın pas trafiğine olumlu müdahalesi evdeki hesabı bozdu. Kaldı ki konuk ekip pek de rakipten çekinir bir havada değildi. Bu dokunuş Trabzon’da blok vs. bırakmadı. Takım boyu uzadı. Bu Malatya’yı rahatlattı. Penaltıyla öne geçti bordo-mavili ekip ama beraberlik golü sürpriz olmazdı, olmadı. Onur uzaktan ve karşıdan yeme konusunda ‘istikrarını’ sürdürdü.
 
ACABA SOSA MAÇ MI SEÇİYOR?
 
İKİNCİ yarıda da süreç benzerdi. Malatya çıkarken kapılan top, Burak-Yusuf işbirliği önce ikiyi, N’Doye-Yusuf işbirliği üçüncü golü getirdi. N’Doye; Onazi, Kucka, Olcay’ın ilk yarıda Burak’la kuramadığı senkronizasyonu daha oyuna girdiği dakikada kurunca Trabzon rahatladı. Bu tür skorlarda kaybedecek bir şeyi kalmayan ‘gerideki takım’ saldırır, saldırmaya başladı, yakın ve karşı karşıya pozisyonlarda çok iyi olan Onur, bu kez klasını konuşturarak gollere izin vermedi. Bu arada saldırı boşluk demektir, dört de geldi.
 
ABDÜLKADİR dururken neden Olcay oynar, acaba Sosa maç mı seçiyor, Kucka haftaya G.Saray maçında da dünkü gibi oynarsa ne olur Rıza Hoca biliyor mu, gibi sorular, sorular...