28 Mart 2018 Çarşamba


RUSYA konusunu sindirdik, saçma sapan oluşan, gelişen gündemden de çıktık. Şimdi yeni sayfa peşindeyiz. Lucescu sabır istedi. Karadağ maçının özeti belki de bu söz!
 
İRLANDA maçı skor ne olursa olsun bizi hem umutlandırdı ya da endişelendirmedi. Kopuk kopuk akan oyundan çok kadro hepimizi havaya soktu. Karadağ karşılaşması da aynı mantıkla değerlendirilmeli. Dün sakatlar nedeniyle bazı  değişikliklerle sahadaydık. Kaan, Cengiz forma giydi. Topal stoperdeydi. Önde basarak ama özellikle Hakan ve Cengiz’le kanatları iyi kullanarak erkenden iki gol bulduk. Okay’ı da katalım. Ancak gördük ki bize rahatlık batıyor. Derhal oyun  disiplininden çıktık. İyi bir takımla oynayan rakibimizi uyandırdık ve devre biterken golü yedik. 
 
‘TOPARLANMADIK’
 
İKİNCİ yarı toparlanmadık. Mücadelemiz vardı ama iştahı artan Karadağ beraberlik için baskı kurmaya başladı. Göbekten bindirmelere karşı cansiperane çabamız vardı ama bunalmaya devam ettik. Her iki kanadı da kullanarak akan rakibin özellikle ortalarına ceza alanı içinde seyirci kalarak sırıttık. Golü de böyle yedik. Sadece top yere indiğinde Çağlar iyiydi. Ama kaşınmaya devam ettik, beraberlik golünü yedik!
 
İYİ olacağız şüphesiz. Ama her iki maçtaki alacağımız dersler de çok.