03 Nisan 2018 Salı


TRABZONSPOR cepten yiye yiye cep bırakmadı. İşler ne kadar kötü giderse gitsin en azından büyük maçlarda tavır, kimlik koyardı ortaya. Onu da kaybetmiş. G.Saray karşındaki sonucu, “Çıkarken iki top kaybettik. Bunu yaparsanız rakip affetmez” diyerek geçiştirmek en hafif deyimiyle “camiayı bilmemektir”! Sorarlar “Hocam sen bu maça nasıl hazırladın takımı, bu takım rakipten korkmaz, çekinmez, ne oldu, uyuyorlardı” diye! 
 
ADAMLAR gümbür gümbür sahana iniyorlar, seninkiler geziyor, bırakmışlar, ne orta saha, ne defans, ne kademe, ne yardımlaşma, ne atak! Burak Yılmaz’ı topla buluşturma mı en büyük plan? Ona da almışlar önlemi. Kurmuşlar defansı orta alana yakın, iş bitmiş! Burak Bey de kımıldayıp çıkayım diye uğraşmıyor bile. 
 
Ya kayyum ya Katar ya Çin!
 
MÜSTAKBEL başkanın çok işi var! Yaptığı ilk açıklamalarda 3 yıl bir şey beklenmemesinin altını çizmiş. Camianın bunu kaldırıp kaldırmayacağı soru işareti! “Trabzon her sezona şampiyonluk parolasıyla başlar” sloganı ağır bir sorumluluk. Ama başkan adayı Ahmet Ağaoğlu gerçekçi olmak zorunda olduğunun farkında. 
 
ELİNİ taşın altına koyması kişisel fedakârlık. Başlamadan önerelim, “Koca Karadeniz, Trabzon’un altyapısı sayılamaz mı? Kurmaylarınıza sıkı bir altyapı projesi hazırlatsanız, Altınordu’yu da bir güzel inceletseniz, nasıl olur?” Yoksa gidişat, önce kayyum sonra Katar ya da Çin gözükmüyor mu? Ya da maazallah! Bu arada “yeni sezon yeni ama doğru teknik direktör” Aman ha! 
 
Ayakları yerine çenesi çalışıyor
 
OLCAY Şahan’la ilgili daha önce ne dediysek aynen her şey devam ediyor. İlk 11’de başladığı karşılaşmalarda da kenarda beklediği zamanlarda da ayakları yerine çenesi çalışıyor. 
 
SANIYOR ki, efelenerek, diğer takımlara sallayarak oluşturacağı sempatiyle adını koruyacak. Öyle olmadığını o da biliyordur ama ısrarla devam ediyor. Yaptığı konuşma aynen böyleydi.
 
Pereira acımasızca vurdu
 
BİR büyük dert de Pereria. Dün hakem Fırat Aydınus’un atladığı tek hareket onun Selçuk İnan’a attığı tekmeydi. İnsafsızca, acımasızca indirdi tabanını tarak kemiği üzerine. 
 
GÖRÜLEMEDİĞİ için paçayı kurtardı. Görülmeliydi. Bu futbolcu uzun zamandan beri sahada takım arkadaşlarına da kırmızı kartlık hareketlerle ihanet ediyor. Kimse de uyarmıyor herhalde ki, devam ediyor.