07 Nisan 2018 Cumartesi


KENDİ sahasında ama sürecin hakkını vermeyen az seyircisiyle tek golle aldığı üç puanla son viraja kendinden emin girdi Başakşehir. Gelecek hafta çıkacağı  G.Saray karşılaşmasından hemen önce, sakata gelmeden haftayı kapadı.
 
ABDULLAH Hoca’nın muhtemelen bu maça özgü kadro dokunuşları vardı. Mahmut stoperde, Epureanu’nun yanında, orta alan Emre, Arda ve Nihat üçgeniyle, kanatlar Elia ve Visca’ya emanetti. Adebayor da klasik gezen tavuk pozisyonundaydı. 
 
İSTEKLİ başladı Başakşehir. Malatya kendi yarı alanına çekilmiş her tarafı kapatınca ev sahibi ekip bol top gezdirmeye ve kaleye gitmek için  delik aramaya başladı. Ortadaki üçgen, Emre şefliğinde, topu Elia ve Visca’ya indirirken Caiçara ve Clichy  de kenar ataklara sürekli destek verdi. 
 
ELIA ALKIŞLANDI
 
ELIA’NIN performansı da çok dikkat çekiciydi. Artan baskı golü geciktirmedi zaten. Sağ kanattan gelen topu sol kanattaki oyuncu, Elia ağlara gönderdi. Malatya skora 30/40 arası reaksiyon verdi. Öne çıkarak Başakşehir’i karşılama çabası meyve verdi, iki pozisyon da buldular ama gol yapamadılar. 
 
MÜCADELENİN ikinci bölümü de ilkinin kopyası gibi başladı. Malatya ileri çıktığında pekala iş yapabildiğini göstermesine rağmen yine geri çekildi. Ya da zorunda kaldı. Ancak bu baskı,  yüzde 80’e yakın topa sahip olma oranı bu bölümde net pozisyon da ortaya çıkarmadı. Malatya ofansif değişikliklere karşın etkili olmazken Başakşehir’de Adebayor/Bajic, Elia/Kerim yer değiştirdi.
 
SON düdükle Başakşehir “derbiye hazırım” dedi.