Lütfü Özel Bu Abdülkadir Bir Ömür!
08 Nisan 2018 Pazar


KENDİSİ gibi Avrupa peşinde olduğunu iddia eden bir rakibe yine iki değişik perdeli oyunuyla ve yıldızlarıyla “önce ben” dedi Trabzon. Abdülkadir bir gol bir asist, Yusuf, bir gol bir asist ve Burak’la ikinci yarıda gelen goller Karadeniz ekibini sıralamadaki yerinde tuttu. Skor elbette önemli ama özellikle ikinci yarıdaki oyun herkesi fazlasıyla mutlu etti.
 
RIZA Çalımbay’ın küçük dokunuşlarla sahaya sürdüğü 11, başlangıçta zorlandı. Kayseri’nin ilk 15 dakikalık sürede ev sahibi gibi önde basarak oyuna başlaması Trabzon’u kilitledi. Baskı takım boyunu uzattı, pas trafiği de doğal olarak sekteye uğradı. Durumu değiştirecek çabukluk, yardımlaşmayı da konuk ekip kırınca bocalama arttı. 
 
OLCAY’IN zaman zaman etkili, Ahmet’in etkisiz çıkışları topu rakip yarı sahaya taşısa da bu çaba bir kez sonuç verdi, onda da Erkan çizgi üzerinde topu çıkardı. Buna karşılık Mendes ve Deniz’le bindiren Kayseri’ye Onur ilk yarıda iki kez gol izni vermedi. Sakatlanan Onazi’nin yerine Okay’ın orta alana çıkışı bu bölümdeki dikkat çekici hamle oldu.
 
MAÇ ŞOVA DÖNDÜ
 
TRABZON 2. yarıya çok istekli başladı. Hemen ilk dakikada Burak bu kez ofsayta düşmeden topla buluşup karşı karşıya kaldı, iki vuruşu da Lung’ta kaldı. Mendes’in kafa vuruşunun direğin dibinden çıkmasının hemen ardından Abdülkadir’in kendi çabasıyla kazandığı topu çok güzel bir vuruşla ağlara göndermesi herşeyi biranda değiştirdi. Kayseri dağılırken Trabzon futbol oynamaya başladı. Abdülkadir’e Yusuf da Okay eklenince iş şova döndü. O şova Burak da katılınca 75’de fark biranda dörde çıktı. Beş de olurdu, altı da! 
 
BU skora yönetim bakımından ‘güle güle’den çok, “hoş geldin” demek daha doğru olur herhalde.