17 Nisan 2018 Salı


GERÇEKTE Osmanlıspor için hayati bir maçtı. Bir puan hayatiydi, aldılar. Trabzonspor iki farklı öne geçtiği maçı güç bela berabere bitirmesi  kimseyi çok da fazla şaşırtmadı ama! Skorun 3-3’e gelmesinden sonra değişiklik hakkı kalmayan konuk ekipte Onur’un yaklaşık 10 dakika adeta tek ayak üstünde gol yemeden kalede kalması ise gecenin en ilginç süreciydi.

KARADENİZ ekibi hızlı başladı. 12. dakikada gelen iki gol, deplasmanda, işi rahatlatır. Ama bu Trabzonspor için çoğunlukla geçerli olmuyor. Açarsak, Kucka’nın biri duran top, diğeri müthiş uzun ara pasıyla Novak ve Yusuf’a attırdığı iki gol ve ortaya koyduğu tempo etkileyiciydi. Devamı geleceğine işi bıraktılar. Yavaşlama Osmanlı takımını cesaretlendirdi ve gelmeye başladılar. Serdar ve Musa’nın öncülüğünde oluşan baskıya ilk yarıyı bitiren düdük yetişti.
 
‘KOLAY AVLADI’
 
AYNI tempo ikinci yarının başında da devam edince beklenen Osmanlı golü erken geldi. Musa’nın müthiş vuruşu, uzaktan şut özürlü Onur’u kolay avladı. İlk 11 şansı bulan ama maçta varlığı şüpheli Rodellega ile hemen gelen 3. gol Trabzon’u kısa bir süre rahatlattı. Baskıya devam eden ev sahibi Cikalleshi’yle önce ikiyi buldu sonra beraberlik için sıkı bir baskı yarattı.  
Musa’yla da golü buldular. Değişiklik hakkının biçtiği bir süreçte Onur’un sakatlanması da işin tuzu biberiydi artık! Son düdük yeni bir Alanya faciasından kurtardı demek maçın belki de özetiydi!
 
TRABZON için söylenecek sözler skor ötesi. Onur, Okay, Abdülkadir, Yusuf’un yanına aynı kalibrede gençleri koyacak, kalan herkesi, hocası dahil, gönderecek! Trabzon’un geleceği Ağaoğlu’nun cesaretine, yüreğine emanet!