22 Nisan 2018 Pazar


LİGİN tamamlanmasına kısa bir süre kala bu kadar istikrarlı bir takım herhalde ligde görülmemiştir. Ne zaman ne oynayacağı her zaman muamma! Sivas’a karşı da bu çizgisini bozmadan sürdürdü!
 
KALECİ sıkıntısı bütün takımın aklında, hemen hemen bildik 11’le sahaya çıktı ev sahibi ekip. Rakibinin de izin vermesiyle hemen baskıyı kurdu. Novak’ın kanat bindirmeleriyle destekli, Okay, Yusuf ve Abdülkadir’in hızlı ve dikine oyunlarıyla etkili oldu. Topla buluştuğu zamanlarda Burak’ın gol pasları kendi şut denemeleri de etkiliydi. 
 
UĞUR ve Kamil Ahmet’in peş peşe sakatlanarak oyundan çıkması Rıza hocaya hamle şansı bırakmadı ama Sosa ile Pereria ilk yarı hesabıyla sırıtmadı. Bu tabloya Sivas mümkün olduğunca kontratakla karşılık vermeye çalıştı. Önce Bifouma ile 2 kez şans buldu uzatma dakikasında da Hakan ilk şoku ağlara gönderdi.
 
ANLAMSIZ TELAŞ!
 
TRABZON’UN ruhunu bilen Samet Aybaba 2. yarıya takımı iyice geriye çekme yerine öne çıkardı. Durum Trabzon’un ilk yarıdaki nispeten derli toplu planını bir anda karıştırdı. Burak’la hemen bir pozisyon kaçtı ama Sivas’ın presi etkisini de kısa sürede göstermeyi başardı. Bordo-mavili takımın pas bağlantıları koptu, takım mesafesi uzadı ve telaş da üstüne gelince konuk ekibin işi kolaylaştı. 2. golü çok daha erken buldular. Yardımcı hakem saçmaladı ama.. 
 
SON dakikalarda oluşan baskıya kaleci Ali başarılı direnç gösterdi doğrusu ama öyle vay be denecek pozisyon da yoktu. Kone’nin kendi çabasıyla oluşan son dakika pozisyonunda yine kendi yaptığı vuruş maçın skorunu da belirledi. Ne akılda kaldı diye sorulursa, yine Burak denebilir. Bu seviyede bir oyuncu bu kadar saçma sapan ve sürekli ofsayt problemi yaşar mı? Çalışmıyorlar mı bunlar? Hocası uyuyor mu?