29 Nisan 2018 Pazar


SPOR Toto Süper Lig’de kalma mücadelesi veren Antalyaspor, rakibe bakmadan baskılı başlayacaktı, öyle oldu. Kenarları, özellikle Maicon’la sağ çizgiyi iyi kullanan kırmızı- beyazlılar, Trabzonspor’u bunalttı. Karadeniz ekibi bu arada çıkarken kaptırdığı topla da eski futbolcusu Emre Güral’ın ayağından gelen gole engel olamadı, çok erken  yenik duruma düştü. Abdülkadir Ömür’süz ama Onazi’li, bildik kadro golden sonra ileri çıktı. Burak Yılmaz’ın beklemek yerine hareketli oyunu Antalya cezaalanı çevresini sıklıkla karıştırdı, pozisyon da yarattı ama gol gelmedi. Buna karşın, Kucka, Olcay, Sosa ve Yusuf’un gözü hep ofansif çabada olunca orta alanda kaptırılan toplar tehlikeli olmaya başladı.
 
PENALTI TARTIŞILIR
 
GOL arayışında iyi ama geri gelmeyen orta saha, verdiği kontraataklarla Uğurcan Çakır’ı bayağı çalıştırdı. Genç kalecinin 3 net pozisyonda gole izin vermemesi, ona gelmeden iki net atağın Hubocan ve Okay Yokuşlu’nun son dokunuşlarıyla güç bela kesilmesi, kısaca topun, biraz erken bir oyun diliminde, 2 tarafa da kolaylıkla gidip gelmesi seyir zevkini artırdı. Devre bitimine yakın kazanılan penaltını Burak tarafından gole çevrilmesi skoru eşitledi. Penaltı da tartışılır!
 
İKİNCİ yarı bu kez 2 takımın da iştahlı oyunuyla başladı. Kısa süre içerisinde orta alan diye bir şey tamamen kalmayınca baş döndürücü bir atak trafiği başladı. Antalya yediği 2. gole kadar doğrusu daha net fırsatlar yaşadı. Uğurcan ve Hubocan günündeydi. Galibiyet golü ise Kucka’nın asistine Yusuf’un mükemmel bitiriciliğyle geldi. Bu karşılaşma için bu pozisyon adeta sezon özetiydi. Çoğunlukla takım oyunu içinde olamayan ama iyi futbolcularının bireysel becerileriyle iş yapan Trabzon dün akşam da sonuca böyle ulaştı. Gecenin son notu Uğurcan’a! Gerek ilk yarı gerekse 2. yarının özellikle son bölümlerinde gösterdiği performansla akşama damgasını vurdu!