06 Mayıs 2018 Pazar


BİTİME iki hafta kala Trabzon da düşme riski taşımayanlar da tribünlere bayram keyfi yaşatıyorlar. Dün gecenin iki ekibi de sadece ofansif kaygılarla mücadele çıkartınca hem gol hem de seyir keyfi yüksek, bol pozisyonlu futbol çıktı ortaya. Son 20 dakikanın öyküsü farklı da olsa, bütünün özeti güzeldi! Kasımpaşa’nın  Kemal Hoca’yla zaten bir çizgisi var. Trezeguet gibi bir oyuncu da ortaya fark koyunca skora kolaylıkla ulaştı. İki gol üç asist, daha ne olsun? Bir golü de ofsaytla güme gitti. Bu arada Diagne’nin etki ve katkısını unutmayalım. 
 
TRABZON ilk 20 dakika rakibinin “haddini bilmez” bindirmeleri karşısında bir savunma direnci gösterme ihtiyacı duymayınca peş peşe iki gol yedi. Skor ihtiyacı son haftalarda olduğu gibi disiplinsiz ama Olcay, Yusuf, Kucka ve sağdan Pereria’nın özel katkılarıyla çok teknik, bazılarında organize bindirmeleri ortaya çıkardı. 2-1’ken pekala 4-2’ye gelebilirdi. Burak imkansızları kaçırdı. Devre biterken kontratak ve gol Trezeguet’yi yıldızlaştırdı.
 
DAMGA VURDU
 
İKİNCİ yarı düdükle birlikte oyuna kaldığı yerden devam edildi. Trabzon Abdülkadir hamlesini yaparken, karşılıklı ataklar durmaksızın devam etti. Karadeniz ekibi gol farkını bire indirip umutlandırsa da, ki, pekala eşitlenebilirdi, Kasımpaşa’nın gecenin yıldızı Trezeguet’ye attığı Q7vari golü geceye damgasını vurdu! 5. golün ardından ise bordo-mavili ekipte kablo koptu. Sinirler gerildi, Okay, Hubocan kırmızı kart gördü, oyun bitti, perde indi!