07 Mayıs 2018 Pazartesi


A.GÜCÜ bir çınar. 110 yıla dayanan bir geçmişe sahip. Osmanlı’dan Kurtuluş Savaşı günlerine, oradan bugünlere gelen derin bir tarih. Onların varlığına sadece saha sonuçlarıyla, futbolla bakılamaz. Hakkında belgeseller yapılmış, kitaplar yazılmış, daha yalın deyimle futboldan çok öte özelliklere sahip bir dev aslında.
 
SÜPER Lig’den düşüp 2.lige kadar geriledikten sonra bu sezon sonu itibariyle yeniden ait olduğu yere ulaşmayı başardı. Kutlayalım ama Başkent’te gazetecilik yapan biri olarak yaşanan “rezilliklerin” hemen hepsine tanık olan bir gözle neresinden tutup nesini değerlendirelim insan şaşırıyor. 
 
ELİ KOLU BAĞLANDI!
 
İSİM isim yazılacak çok kişi var, tek tek anlatılacak onlarca saçmalıklar, tuhaflıklar var, birbiriyle didişmekten başka gözü bir şey göremeyen koca herifler var, “ben” deyip başka bir şey demeyen, “benim olmazsa kimseye yar etmem” diyenler var, sahte imzalarla, sahte evraklarla kulübü mahkeme kapılarında süründürenler var, olmayan işlerle milyonlarca lira borç batağına sokup, elini kolunu bağlayanlar var.
 
Neler var neler...
 
YİNE onlara rağmen iyi niyetle, sadece kulüp sevgisiyle hareket ederek, büyük fedakârlıklarla elini taşın altına koymaya hazır olanlar var, kendilerine  nefes aldırmayanlara rağmen, kalbi sadece A.Gücü sevgisiyle dolu, yeter ki yaşasın, kaybolup gitmesin diyerek para pul hesabı yapmadan emek verenler var, yedek forma olmadığı için ilk devrede giydiği ıslak formayı buz gibi havada tekrar sırtına geçirenler var, deplasmana gidecek parayı bulamayacak hale gelmiş yöneticiler var, suyu, elektriği kesilmiş kulüp binasında ne yapacağını şaşıranlar var. 
 
RENK KATACAK
 
YEMEK alacak malzeme alınamadığı için yumurta kırıp karnını doyuran futbolcular var. Punduna getirip kulübe el koymayı hayâl edenler, punduna getirip kulübü yok etmek isteyenler, taraftarları fütursuzca birbirine düşürenler var. Neler var neler, sadece şu 10-12 yıllık kısa geçmişte!
 
LİGE büyük bir renk katacağı en net sonuç şu an itibariyle!