12 Mayıs 2018 Cumartesi


SÜPER Lig’de bu sezon en dikkat çekici verilerden biri de şampiyonluk yarışında olan takımların genel performansları. Tozu dumana katmış gideni göremedik. Başakşehir keza. Bir fark oluşuyorsa bunu çoğunlukla bazı oyuncuların bireysel becerilerinde görüyoruz. Geçen hafta elde ettiği galibiyetle bir hayli rahatlayan Antalya’nın ortaya koyduğu performansa karşı Başakşehir pekala çok zor durumlarda kaldı. Ama kendisini yarışta tutan golleri yetenekli oyuncularının çabalarıyla buldu!
 
PUAN farkını açmamak derdindeki konuk ekipte Bajic en uçta, Adebayor onun arkasında yer aldı. İlk dakikalarda kurdukları baskı çok çabuk kayboldu ama. Yaslanmayan, ayağa isabetli paslarla rakip sahaya inen Antalya ard arda pozisyonlar yakaladı. Yekta, Jevtovic, Doukara ve diğerleri çabuk ve özgüvenli üçgenlerle çok rahat iş yaptılar. Jevtoviç sol kanadı otobana çevirdi. Oradan gelenler Volkan ve Costa son anda engel olabildi. Geceye yansıyan iki gol de Antalya’nın çıkarken kaptırdığı toplardandı. İşte ilki çok iyi oynarken Elia’nın Celutska’dan çaldığı topla geldi. Bu Başakşehir’i rahatlattı. 
 
İLGİNÇ AN!
 
İKİNCİ yarı da farklı başlamadı. Önde oynamaya devam eden Antalya’ya karşılık Başakşehir ilk 45’ten daha farklı, Emre başta olmak üzere usta ayaklarıyla topa sahip olmaya başlayarak karşılık verdi.
Abdullah Hoca Bajic/Napoleoni değişikliğiyle ön tarafı daha etkin kullanmayı istedi, oldu da! Antalya da Emre/Kadah değişikliğiyle direnmeye çalıştı. Karşılıklı atakların olduğu bir dönmede bu kez Yekta’nın çıkarken Emre’ye kaptırdığı top ikinci gol olarak kayda geçti. Emre’nin oyundan çıkmak üzereyken topu rakibinden sökerek Visca’ya attırdığı gol de gecenin ilginç anlarından biri oldu.  
 
BAŞAKŞEHİR bu galibiyetle hafta içi yaşadıkları dalgalanmayı kazasız belasız atlatarak yola devam dedi. Antalya ligi zaten geçen hafta kotarmıştı!