13 Ağustos 2018 Pazartesi


TRABZONSPOR, Lefter Küçükandonyadis’e ithaf edilen yeni sezona sıkı bir maçla ‘merhaba’ dedi. Diğer büyüklerden ölçek olarak biraz daha az ama kendi çapına göre ciddi borca gömülü olduğu gerçeğinden elbette etkilendi. Cebine göre transfer dokunuşları da yaptı ama dün sadece Toure ilk 11’de şans buldu.
 
BU noktada sahadaki kadro da bir iki farklılıkla geçen sezondan devam gibiydi. Artılara bakarsak bir süreliğine de olsa diriliği iyiydi. Topu kaybettikleri anda kazanmak için adeta savaşan, zaman zaman ayağa net paslarla etkili olan bir ekip görünümündeydiler. İlk yarıda orta alanı fazla geçemediler belki ama bunu yaptıkları anda rakip cezalarında pozisyon bulma mücadelesi verdiler. 
 
VISCA VE ELIA...
 
TRABZONSPOR’UN olumlu yanları en zorlama böyle özetlenebilir. Elbette sezon başı, forma girmek için zamana ihtiyaç var. Başakşehir için de aynı durum söz konusu ama onlar daha iyilerdi. Kanatları yol geçen hanı gibi kullandılar, birbirlerine hep yakın oynamaya çalışarak, topa daha fazla sahip olmayı başardılar. Bindirmelerden gelen ortalara ceza sahası içinde çok rahat kafa vurdular, şut attılar. İkinci yarıda da Avrupa rövanşını düşünerek kontrollü oynadılar ve kontralarla bunalttılar. Visca ve Elia oldukça etkili iş çıkardılar. İkinci yarı oyuna giren Emre klastı!
 
ÜNAL Hoca’nın işi şüphesiz zor ama hiç karamsar bakmıyor. Onur en önemli güç. Defans bu sezon da büyük problem olacak. Toure ve Akbaş rakip oyuncuları çok rahat bıraktılar. Ibanez’i yine gönderirler. Pereira form tutunca iş yapar. Onun ileri çıkışlarına ihtiyaç var. Sosa başta diriydi ama düştü. Onazi, Kucka, Yusuf ve Abdülkadir bir an önce hazır hale gelmeleri şart! Rodellega Burak gelince kulübeye gider.