18 Ağustos 2018 Cumartesi


MEDİPOL Başakşehir karşısında dökülen Trabzon’un evindeki ilk maçta vereceği reaksiyon önemliydi. Özkan Sümer sorunu, yönetim arasında anlaşmazlık çıktığını düşündürecek açıklamalar, Ünal hocayı, kadroyu daha sezon başında groki duruma düşürmüş de olabilirdi.
 
TERSİ oldu. Ama özellikle 45 dakika! Sahadaki 11 işine bakmayı ve de ‘Aslında’ iyi kadro olduklarını kanıtlamak istercesine başladı. En problemli alan, defansın göbeği 2 yeni transferle Majid Hosseini ve Zargo Toure ile kapatılmış, Jose Sosa ve Olcay Şahan sahadaydı. En önemlisi Burak uzun zaman sonra formasına geri dönmüştü.
 
BORDO-mavili ekip adı gibi fırtına estirdi. Çok hızlı ve nefes aldırmayacak bir baskıyla başladılar. Nerdeyse 25 dakikada 3 gol herhalde bunun göstergesi. Olcay ve Rodellega çok etkili iş çıkardılar. Yusuf ve Abdülkadir de tempoya ayak uydurunca yarım saatte 5 olabilecek bir performans yakalandı. En çok şikayet edilen birbirine yakın oynama, isabetli pas ve böylece oyuna hükmetme işini çok iyi yaptı Trabzon. 45+4’te Douglas’ın muhteşem vuruşu ise gecenin en iyi anlarından biriydi. Ve Sivas’ı oyunda tutan andı. Konuk ekip bunu ilerleyen dakikalarda baskı haline getirmeyi başardı.
 
HAKEM UĞURLU GÜVEN VERDİ
 
BASKI, düşen tempo, düşen orta saha  Trabzon’u bildik haline doğru itmeye başladı. Sivas, Ziya, Robinho, Kone ile bunalttı. Ünal hoca, Yusuf Yazıcı/Kucka ve Rodellega/Burak değişikliğinden toparlanma aradı. İşe yaradı. Karadeniz ekibi sezonun ilk puanlarını almış oldu.
 
SON olarak, gol sevincine forma çıkarmaya sarı kart olmasın, hakem Yaşar Kemal Uğurlu ise çok başarılı bir yönetim göstererek güven verdi.