02 Eylül 2018 Pazar


2 takım da sezon öncesi öngörülerin tam tersini yaşatan bir mücadele sergilediler. Kağıt üzerinde şimdiden şampiyon ilan edilmiş G.Saray, Trabzon’da cehennemi yaşadı. Yine kağıt üzerinde gelen oyuncularına ‘Bunlar ne biçim transfer’ sözleriyle ‘Ligi orta sıralarda tamamlar inşallah’ denilen Karadeniz ekibi de tribünlerin şampiyon sesleriyle şov yaptı. Akyazı, eski Avni Aker tadında pas sildi, toz aldı!
 
TRABZONSPOR, Rodellega, Yusuf, Onazi, Sosa, Olcay ama özellikle yeni transfer Nwakaeme ile çok coşkulu, istekli bir havada başladı maça. G.Saray’dan hiç çekinmeden önde basmaya başladılar. Yusuf’un Rodellega’ya yakın ve rakibe nefes aldırmayan oyunu, Pereira tarafından gelen etkili ortalara yaptıkları müdahaleler coşkuyu artırdı. Gol erken geldi. Böyle durumlarda geri çekilme adeti belirgin olan Trabzonspor bir süre dirense de yaslandı.
 
ANCAK asla oyundan düşmedi. Etkili kontrataklarla rakip kaleyi yoklamaya devam ederken 2. gol özgüvene tavan yaptırdı. G.Saray baskısı etkisini göstermeye başladığı dakikalarda Belhanda’nın kırmızı kartı akşamı bayrama çevirmeye yetti. İlk yarının uzatma dakikalarında gecenin en etkili adamı Nwakaeme’nin G.Saray defansını ipe dizerek attığı 3. gol ise tek kelime ile muhteşemdi.
 
NDIAYE HAMLESİ GELDİ...
 
KARŞILAŞMANIN kalan bölümü ise doğal olarak Trabzon açısından kontrollü geçti. G.Saray yeni transferi Ndiaye ile hamle yaptı ama Trabzon’un maçın skoruna olan inancı değişikliğe izin vermedi. Son bölümde Nwakaeme’nin ısrarıyla kazanılan topu yine yeni transfer Eduka’nın vuruşuyla skor tarih yazmış oldu.
 
KARAMAN GÜVEN VERİYOR
 
1 iyi maçla genelleme olmaz şüphesiz. İstikrar gerekir. Ünal Hoca Trabzon’da bu güveni veriyor. Nijeryalı Nwakaeme de devamlılık gösterirse sezonun flaş ismi olur. Son olarak, Burak Yılmaz’sız da oluyormuş bayağı işte!