04 Eylül 2018 Salı


FARKLI G.Saray galibiyetinin yarattığı motivasyon çok önemli. Bir, takımın, sezon başında neredeyse şampiyon muamelesi gören ezeli rakibe karşı etkili bir futbolla kazanması dikkat çekici. Kaldı ki, 3 maçtır, eski hastalıkların bir kısmının görülmeye devam ettiği de bir vaka! İki, 10 kişi kalmış bir ekibe karşı da olsa ortaya konan, konsantrasyon, mücadele, maçı bırakmama azmi şahaneydi. 3, sahadaki yayılış, oyun boyunun uzamaması, yardımlaşma, takıma etkili bir teknik adam dokunuşunun göstergesiydi ve nihayet transferde ‘Şimdilik’ iyi iş çıkarıldığının başta Nwakaeme olmak üzere işaretleri de alındı! Laf aramızda kimse Abdülkadir nerede diye sorgulama gereği duymadı? ‘Burak’sız olmuyor kardeşim” demedi. 

SAHADAKİ kadro ve teknik heyet ‘Takım seçmemişse’ sezon damga vuracak Trabzon kapıda! Sosa, Olcay’daki yükseliş oyun gücünü şüphesiz değerli hale getiriyor. Onazi ortaya çıktı, Yusuf kendisine geldi. Takım oyunu kendisini gösterdikçe sorumluluk alanlar artacaktır. Başka deyişle ‘Şımarıklıklar’ da azalacaktır. Tam transfer olacakken, çıkan sorunlar yüzünden gidemeyip, ‘Ben kalmayı tercih ettim’ palavrası sıkanlar da, formayı kaptığı anda bırakmayacakların olduğunu göreceklerdir artık.
 
TRABZON’DA 2 SES VAR
 
TRABZON’DA 2 ses var. Biri başkan Ağaoğlu! İşler iyi gittiği zaman, içindeki fanatik ortaya çıkıp, bazen ‘Desteksiz’ cümleler kurarak, ‘Gönül hedefli’ konuşuyor. Tribünlerin hoşuna gidiyordur. Tek riski, işler kötü gittiğinde durumdan vazife çıkartacak kesimlerin olma ihtimali. Zira bunu duruma göre provoke edecek potansiyeli var başkanın! Şu anda sorun yok! Yükü de ağır. Borcu çevirmek başlı başına büyük dert. Ondan başka da taşın altına elini koyacak kimse yok! 2. ses ise  Hayrettin Hacısalihoğlu. O, sükûneti, aklı, sağduyuyu temsil ediyor. Herkes coşkuda ama, bir tek o, ‘Devamlılığı olmazsa anlamı olmaz. Daha çok yolumuz var, havaya girmek risklidir’ diyor.
4 de olsa galibiyeti aynen böyle yorumlamak lazım!