30 Eylül 2018 Pazar


KASIMPAŞA karşısında Rodellega ve Burak’tan hangisini oynatacağına karar veremeyen Ünal Karaman en radikal kararı vererek 2’sini birden sahaya sürünce Trabzon’a bahar geldi. 2 tecrübeli oyuncunun 2. yarıda ortaya koyduğu performans uzun süredir ‘Geri dönüş’ sıkıntısı da yaşayan Karadeniz ekibinde yüzleri güldürdü. Ama bu mutluluk kolay da olmadı.
 
KONUK ekip klasik deplasmanda korkmayan takım havasıyla ‘Ev sahibi gibi’ başladı. 2 golü bulana kadar da bu hava devam etti. Gollerden sonra ise oyun evlere şenlik havaya döndü. Orta sahalar ortadan kalktı. Top 2 tarafa da kolayca gidip geldi. Onur yendiği 2 gol kadarını da çıkartmayı başardı. Trabzon ise Rodellega ayağından gelen şut ve Toure’nin direkten dönen kafa vuruşuyla kaleyi yokladı. Bitimine yakın Pereria’nın ortasına Burak’ın kafa vuruşu bordo-mavilileri soyunma odasına umutlu yolladı.
 
HAKEME YAKIŞMADI
 
2. yarıdaki Sosa/Amiri değişikliği işe yaradı. Jose Sosa’nın uyuşukluğu yerine Amiri’nin getirdiği hareket takım oyununa da yansıdı. Ama hiç şüphesiz Hugo Rodellega’nın yükselen özgüveni ve attığı 2 gol Kasımpaşa’yı sahadan sildi. Burak’ın istekli, efektif oyunu ve attığı 2 golle yaptığı katkı bordo-mavili tribünleri ayağa kaldırmaya yetti. Hakem Ali Palabıyık’ın VAR’a müracatları yerindeydi. Ama onun kalitesinde bir hakem penaltıya neden olan hareketin içeride mi, dışarıda mı gerçekleştiğini kendisi tespit etmeliydi.
 
GÜZEL maç oldu doğrusu!