27 Şubat 2012 Pazartesi


TRABZONSPOR’DA her geçen hafta yeni icatlar ortaya çıkıyor. Şimdiki trendi, ilk yarı sürün, ikinci yarı ortaya çık! Ama bu kayboluş ve yeniden doğuşlarda her zaman hesap tutmuyor. Dün hiç olmazsa bir puanı kurtardık derlerken iki eski Trabzonlu Mustafa ile Yattara’ya adını veren Hasan Üçüncü’nün organizasyonuyla gelen golle hem yenildiler hem de rakiplerine 3 altın puanla hayat verdiler.

Kalan maçlarının zorluğu dikkate alındığında da nasıl bir play-off hayâli kurdukları da Allah’a emanet Karadeniz ekibinin.

MERSİN İdman Yurdu alacağı her hayati puan için sahaya çıkan bir takım. Trabzonspor’a karşı uygulayacakları taktik anlayış, doğal olarak ‘İlk yarıyı gol yemeden kapatalım, ikinci yarıda onlar zaten yorgun, iyice düşerler, biz de kontaradan bir şeyler yaparız’ şeklinde olacaktı.

Ama Trabzon özellikle ilk yarıda onlara daha fazlasını sundu. 5-6 dakika Olcan Adın ve Serkan’la kanatlardan hızlı ataklarla Mersin İY sahasına indi Trabzon. Ama bu ikilinin gol pası niyetiyle ortaya çıkardığı toplara müdahale edecek bir Allah’ın kulu çıkmadı.

HESAP TUTTU!

RAKİBİN ‘balon’ bir görüntüsü olduğunu algıladığı andan itibaren de Mersin önce uzun toplarla, daha sonra cesaretlenerek topa pekâlâ daha fazla sahip olarak Trabzon yarı alanına geçmeye çalıştı. Bir kere de organize atak yaptılar onda da Nobre’nin fırsatçılığıyla gole ulaştılar. Trabzonspor ’un bu gole karşılık verme konusundaki isteksizliği görülünce taraftar bile sırtını dönerek tepki gösterme ihtiyacı hissetti.

2. yarının daha ilk dakikası dolmadan gelen ikinci gol ancak uyandırdı Trabzon’u. Zokora’nın yerine oyuna giren Halil Altıntop’la birlikte ilk yarının duran oyuncuları gitti, yerine Mersin’in de iyice geri çekilmesinden yararlanarak, atak üstüne atak geliştiren fırtına ortaya çıktı. Ama çok da yoruldular kurdukları baskılı futbolla. Bu aşamada da Mersin’in hesabı tuttu. Geriye dönecek mecali kalmayan Trabzon’a kontradan buldukları golle cezayı kesti.