Lütfü Özel Fırtına’nın yolu açık
13 Mart 2012 SalıDÜNKÜ üç puanın özeti üç cümlede. Birincisi Sivas 1-0 galipken Eneramo’nun çok uygun pozisyonda topu auta atması, ikincisi yardımcı hakem Ali Ögel’in gözü önünde rakibine tekme atan Volkan’ın oyunda kalabilmesi ve onun da galibiyet golünü atması, son olarak da Şenol Hoca’nın Halil ve Alanzinho değişikliğiyle karşılaşmanın kaderine olumlu etkide bulunması. Penaltı kaçıran Burak’ın Fatih’in rekoruna ulaşmadığını da ekleyelim.

OLCAN ve Zokora’nın sakatlık nedeniyle yer almadığı Trabzon 11’inde Henrique ve Adrian kadrodaydı. Doğrusu ilk dakikalarda Adrian’ın orta alandan taşıyıp daha çok Henrique’ye aktardığı paslarla oldukça hareketeli bir görüntü sergiledi bordo-mavililer. Ama ilerleyen dakikalarda bu organizasyondan Trabzon’un sorun yaşanmaya başladığı dikkat çekti.

Bİrİncİsİ Henrique’nin topu ayağına aldıktan sonra beklenen ortaları bir türlü yapamaması şeklinde kendisini gösterdi. Durumun bir diğer açılımı da şüphesiz Olcan’ın kısa sürede takımın en önemli parçalarından biri haline gelmesi gerçeğiydi. Diğer problem de Adrian’ın pas tercihini çoğunlukla Burak’tan yana kullanmamasıydı. Hem yapılamayan ortalardan hem de pas trafiğinde ikinci planda kalmasına öfkelenen Burak, arkadaşlarına tepki gösterdi. Ve geçen haftayla kıyaslandığında sağ tarafta ne Volkan’ın ne de Serkan’ın hücumda umulan bindirmelerden oldukça uzak kalmaları da işin keyif kaçıran diğer görüntüsüydü..

GÜNEŞ’İN HAMLESİ

DURUMU fark eden Güneş öncelikle oyuncuların yerlerini değiştirerek rakibi şaşırtmak istedi. Henrique’yi ortaya, Burak’ı da sağa çekilmesinin dışında Volkan da karşı tarafa geçerek Brezilyalı’nın yapamadığını becermeye soyundu. Bütün bu arayış Sivas’ın ileri zor çıkmasına neden olsa da konuk ekip sürekli ileride top tutmaya, orta alanda yakaladığı zaman da hücum etmeye hep çalıştı. Rakibi daha çok pozisyon bulsa da bir kere yakaladığı fırsatı gole çevirmeyi de bildi. Golde Giray’ın çok kritik bir yerde topu rakibe kaptırmasını unutmamak lazım.

2. yarı Sivas’ın cesaretlenerek Trabzon sahasına daha fazla gitmek istemesiyle başladı. Orta alandaki “yakışmayacak” düşüşe Şenol Hoca 60. dakikadan sonra değişiklik hamlesiyle ikinci müdahalede bulununca rüzgâr tersine döndü. Henrique ve Adrian yerine Halil ve Alanzinho’nun oyuna girmesiyle canlanan Trabzon aynı ikilinin organizasyonuyla da golü buldu. Diğeri de gecikmedi.

Şen’in Sivas zaafı!

TRABZONSPOR’A sezon başında transfer olan Volkan Şen, Sivasspor’u ilk yarıdaki maçtan sonra dün de boş geçmedi. Bordo-mavili takımdaki ilk golünü Yiğidolar’a atan Volkan, kariyerinde ise Sivasspor’a 4. gol attı. Ligde toplamda 14 golü bulunan yıldız futbolcunun lig kariyerine en çok gol attığı takım yine Sivasspor oldu.