Lütfü Özel Burak Yılmaz mı Trabzonspor mu?
17 Mart 2012 Cumartesi


PLAY-Off’a sayılı haftalar kala Trabzon kendi payına düşen fikstür ‘sıkışıklığının’ üstesinden başta iyi geldi ama Ankara’da tıkandı. Hafta arası Antalya ile kupa, ardından G.Saray’la lig mücadelesine girecek olan bordo-mavililerin Başkent ayazına takılmaları canlarını elbette sıktı. Dün akılda gelen en ilginç not şüphesiz Fatih’in rekorunu kıracağım diye uğraşan Burak’ın yine penaltıda topu direğe nişanlayarak 2. kez hayal kırıklığına uğraması oldu.

-MAÇA yine Olcan ve Volkan’dan yoksun başlayan Trabzon 11’i adeta Lordlar Kamarası gibiydi. Şenol Hoca orta alana elde ne varsa sürmüştü. Adrian, Colman, Zokora ve Alanzinho’nun hepsi birarada neler yapacağı elbette merak konusuydu ve ilerleyen dakikalar takımın ‘şef çok kızıldereli yok’ görüntüsü içinde olduğunu kısa sürede ortaya çıkardı. Zira onlar ayaklarına top geldikçe aktaracak kanat oyuncusu olmayınca, oyunu kendi sahasında kabul etmiş kalabalık G.Birliği’ni aşmakta zorlandılar. İkili forvet olarak görev yapan Halil ve Burak da topla buluşamayınca Trabzon pozisyonsuz kısır bir futbol anlayışı içinde oyuna devam etti.

PENALTIDA ‘ÖZGÜR’LÜK

-NE zaman G.Birliği ‘bunlarda fazla bir şey yok’ diye düşünerek ileri hamle yapmaya başlayarak alan boşalttı, Trabzon ‘nefes aldı’. Lordlarla birlikte Burak ve Halil de dönüşümlü kanatlara kayarak oyunu yaymaya başlayınca gol de geldi zaten. Halil ve Alanzinho işbirliği Gençler kilidini açmaya yetti.

-KALAN bölüm karşılıklı ataklar ve karşılıklı top kayıplarıyla geçti. Sonlara doğru evsahibi ekibin baskısı daha dikkat çekiciyken önce Tum’un direkten dönen şutu Burak’ın kaçan penaltısı hareketliliği en üst noktaya çıkardı. Penaltı demişken Özgür Yankaya verdiği penaltıları bir daha incelesin. Beyaz noktayı göstermek bu kadar ucuz mu?