Lütfü Özel Ofsayt golle gelen heyecansız zafer
22 Nisan 2012 Pazar


F.BAHÇE karşısındaki Trabzon sezonu kapatmış, formayı duvara asmış bir takım görüntüsü vermişti. Buna bir de hafta içinde Sadri Şener’le yoğunlaşan ‘dayaklı, zencili’ karşı propaganda faaliyetleri eklenince bordo-mavili camianın Süper Final’de kalan süreyi topyekün ‘saha dışında’ geçireceği kanaati oldukça güç kazandı. Beşiktaş karşısındaki sürpriz mücadele bu durumun enazından Şenol Hoca ve futbolcular bakımından tam da öyle olmadığının izlerini taşıdı. ‘İşimizi yapalım’la özetlenebilecek çabayla gelen galibiyet hiç olmazsa tribünleri dolduran Trabzonsporlu hanımlar ve çocuklar için keyif oldu da denebilir.

-TRABZON maça istekli başladı. Beşiktaş’ın özellikle kanatlarda yarattığı boşluklardan evsahibi ekip çokça yararlandı. Volkan, Serkan, Olcan, antrenman tadında orta yapma şansı buldular. Defansını da ileride tutan Trabzon top kaptırmayarak Beşiktaş’a kımıldama fırsatı vermeyince Kartal yaslanmak zorunda kaldı.

-AMA maç stratejisini ‘Burak’sızlığa göre ayarlamak zorunda kalan Trabzon’da kimse onun kale sahası civarında gösterdiği performans kalitesine ulaşamayınca oyun zenginliğinin tersine uzun süre gol pozisyonu oluşmadı. Toraman ve Egemen’in gelen toplara ilk müdahalelerdeki başarıları da ayrı övgüye değerdi elbette. Bir kez dikkatsizlik yaptılar, Trabzon golü buldu. Daha doğrusu ofsayt pozisyonundaki Halil’in vuruşu hakem tarafından kabul gördü.

BASKI ARTTI!

-BEŞİKTAŞ’IN üzerindeki ölü toprağını üzerinden atması ancak ikinci yarıda gerçekleşebildi. Önce, ‘atamıyoruz ama yemeyelim’ diyen Trabzon, defans hattını kendi ceza alanına doğru çekti. İlk yarıda saçma sapan kaleyi yoklayan Querasma başta olmak üzere Beşiktaş etkili oyuncularının da devreye girmesiyle baskıyı artırdı. Ama atmasa da yemeden geçirdiği süreç de bu evrede terse döndü. Trabzon ileri çıkan Beşiktaş defansının arkasına sarkmaya başladı ve skor üstünlüğünü yakaladı. Özetle, Avni Aker’i dolduran hanımların mutluluğuna diyecek yoktu dün.