12 Mayıs 2012 Cumartesi


LİGİN takım olarak en mağduru şüphesiz F.Bahçe. 2. sırada da Trabzon var. F.Bahçe 2 kupada final oynuyor! Ah Sadri Abi! Karadenizli’sin. Kanın yerinde durmaz. Ama sen herkesten sakin olmalıydın. Ya da diğerlerini uyarıp ‘Siz karışmayın, işinizi yapın’ deseydin. Kontrolsüz güç gösterisi haklı olduğun pek çok yerde seni suçlu duruma düşürdü. Ama daha fenası teknik direktörün de ondan etkilenen futbolcuların da asıl işlerini bırakıp “kavgaya” dahil oldular.

-BURAK’IN kırmızısını neyle izah edeceksiniz? Kimsenin maçla alakası yok. Sinir, öfke. Sen soyunma odasına Emre kovalamaya gidersen Burak da sahada Ernst’i dövmeye gider, kartı görür, takımını eksik bırakır. Haftalardır o kadar ‘uğraşmadan’ saha içinde ve dışında istediğin sonuçları alamayınca taraftarın sana yumurta atar, ertesi hafta 33 gol atmış oyuncunu yuhalar. Seni mahkemeye vermeye kadar götürür rakip futbolcu, bildiriler yayınlanır.

-MAÇI yazacağız, gelemiyoruz bir türlü. Pek dillenmese de nedense ‘derin Trabzon’un burun kıvırdığı bir mücadele alanı Avrupa Ligi. Bu noktadan bakıldığında oyuna pek asılmayacağı iddia edilebilirdi Trabzon için. Başlangıç öyle bir izlenim de verdi. Ama Beşiktaş’ın ‘madem buraya kadar geldik, bitirelim’ havasıyla kurduğu baskıyla uyanan Karadeniz ekibi, kanatları kullanarak Beşiktaş’a karşılık verdi.

-DAHA önceki haftalarda sırıtan defans göbeği ortadan gelen atakları da başarıyla kesince Trabzon, futbol oynamaya başladı. Burak’ın kışkırtma tuzağına düşerek Ernst’e attığı tokatla oyun dışı kalması 2. yarının zor geçeceğinin de işaretiydi.

ALLAH KERİM!

-BAŞLANGIÇTA öyle de oldu. Daha çok yaslanarak gol yememeye çalışan Trabzon, kontratakla pozisyon üretmek istedi ama takım hücumu gerçekleşmeyince atak girişimleri de cılız kaldı. En önemli gol silahından yoksun ve eksik, bu sezon ‘büyük’ maçlarda en iyi sonuçları aldığı rakibine 70 dakika ancak dayandı. Bu an daha çok gururuna dokundu Trabzon’un sanki. Rakibinin yorulmasından da yararlanarak Henrique ve Olcan’ın istekli oyunuyla topu önde tutmayı başaran bordo-mavili ekip beraberliği yakaladı..

-SENEYE Allah Kerim!