03 Eylül 2012 Pazartesi


TRABZONSPOR enteresan bir sezon geçiriyor. Nasıl hala bu kadar kötü futbol oynayıp derlenip toparlanamıyorlar şaşırtıcı. Bu süreç yakında teknik heyeti de tartışmaya açarsa sürpriz olmaz. Böyle bir tabloda sorunu sadece futbolculara yüklemek herhalde biraz onlara da haksızlık olur.

G.ANTEP karşısında yine iki Trabzon gördük; Gol öncesi-gol sonrası. Durumun G.Antep maçına özgü farklılığı ise Karadeniz ekibinin bu kez ‘Paçayı kurtaramamasıydı’. Penaltı golüne kadar geçen süreç ise evlere şenlikti. Trabzonspor çok kötü oynayarak uzun süre topu geveleyip durdu. Belki biraz da oyun üretmek yerine daha çok rakibi bozma stratejisi içindeki G.Antep’in bu planının işe yaraması da Trabzon’a hareket imkanı vermedi ama bir takım hala böyle durumlarda ne yapması gerektiğini bilmez mi? Koskoca 45 dakika tek şut yok. Soner biraz da Sapara topu ileride tutma isteğindeydiler ama onlara kimse eşlik etmeyince ortaya çıkan tablo da kaçınılmaz oldu.

ALANZINHO ETKİSİ

TRABZON için ikinci süreç penaltı golünden sonrasıydı doğal olarak. G.Antep’in skoru koruma isteğiyle geri çekileceği aşikardı. Trabzon da nihayet Alanzinho’nun da maça dahil olmasıyla rakip sahaya dişe dokunur paslarla girmeye başladı. Şahane penaltı golü atan İbricic’i hakem Süleyman Abay’ın yardımcısına ettiği küfürden dolayı oyundan atması bordo mavililer için büyük avantaj oldu. Ancak ne Sapara’nın geç kalmış ortaları ne de Bamba’nın ileri çıkarak kafa golü bulma arzusu skoru değiştirmeye yetmedi.

KIRMIZI-SİYAHLILAR ligdeki ilk golüne ve üç puanına kavuştu ama Hikmet Karaman bu verilere bakarak takımının iyi olduğunu söylemeyecek kadar tecrübeli bir teknik adamdır.