Lütfü Özel İşte beklenen Trabzonspor
25 Eylül 2012 Salı


TRABZONSPOR, sezon başından beri ilk kez adına, şanına yakışır bir futbolla Kadıköy’den alnı ak, başı dik ayrıldı. Daha fazla önem addettiği beş oyuncunun yoksunluğu F.Bahçe karşısında herhangi bir ‘Ezikliğe’ neden olmadığı gibi 90 dakikanın önemli bir bölümünde daha üstün olan taraf olmayı da başardı Karadeniz ekibi. Olcan özellikle son çeyrekte biraz becerikli ve biraz da şanslı olsaydı F.Bahçe’nin yenilmezlik unvanını da çimlere gömebilirdi.

TRABZON önce rakibin ne yapacağını bekleyerek oyunda kaldı. Topu kazandığı anlarda ise daha çok Zokora’yla ortadan gitmeye çalışarak pozisyon yaratmak istedi. Tıkandığı durumlarda da Sapara ve Olcan’la uzaktan şutlarla şansını denedi. Deneyemediği kanatları kullanabilmekti.

Yasin defansif kaldı, Olcan çok içeri girdi ve kayboldu. Emerson ve Celutska da bindirmeyi tercih etmeyince Trabzon istediği atak zenginliğine ilk yarıda ulaşamadı.

2. yarıda rakibinin durarak oynamaya devam edeceğini çözmüş, ‘Yenebilirim’ inancıyla mücadele etmeyi isteyince müthiş oynadı Trabzon. Önde durdu, orta sahayı kalabalık tuttu, hücumdan dönen toplara ilk müdahale etmeyi başardı, F.Bahçe‘yi bunalıma soktu.

GEÇ SALDIRDILAR!

Elbette rakip de 3 puanı isteyecekti. Son çeyrekte saldırdı. Ama bunu yaparken kaptırdığı toplar özellikle Olcan’ı iki kez yüzde yüzlük pozisyonda Volkan’la karşı karşıya bıraktı ama gol gelmedi. Trabzon 3 puanı kaçıran taraf oldu.