01 Ekim 2012 Pazartesi


TRABZON standartlarında bir mücadele izledik Avni Aker’de; iki yüzlü! Önce sanki ‘Düşmanı’ F.Bahçe’ye geçen hafta Şükrü Saracoğlu’nu dar ederek bu sezon devreyi kapamış gibi sahada gezinen Trabzon, sonra ise Alanzinho’nun oyuna girmesiyle canlanan bir ekip. Üç puana yetmedi, ne çare!

BORDO-MAVİLİLERDE Janko ilk 11’de maça başladı. Muhtemelen yüksek oynayacaklardı. İki kanada yerleşen Olcan ve Yasin de yaptıkları ortalarla yeni transfere gol kapısı açacak, onun indirdiklerini de birileri tamamlayarak gol ya da goller bulacaktı. Nurullah Hoca önlemini almıştı ama. Janko’nun arkasına ondan sadece 5 santim daha kısa eski Trabzon’lu Stepanov’u koydu. Sonuç, Janko ilk yarıda 1, 2. yarıda 2 kez topla buluşabildi. Hocası da onu 65. dakikada oyundan aldı.

CULIO ‘BONUS’ OLDU

MÜCADELEYİ, topa daha çok sahip olma üzerine kurduğu anlaşılan Mersin, Trabzon’un da durarak oynamasıyla, dilediği gibi top koşturdu. Bonus ise Culio’ydu. Sağdan, soldan Trabzon kanatlarını koridor etti Arjantinli. Ne Serkan, ne Olcan, ne Yasin, top taşıyamadı. Alanzinho yerine oynayan Sapara’nın, Zokora’yla birlikte iş yerine hakemle çene yapmayı tercih etmesi Güney ekibinin hem işini kolaylaştırdı hem de golü kolay kazandırdı.

MERSİN MUTLU!

TRABZONSPOR teknik direktörünün Alanzinho’yu oyuna sürmesine kadar bu şekilde süren tablo Brezilyalı’yla hareketlendi. Topu dikine nihayet taşıyan bir adam ortaya çıkınca kanatlar da hareketlendi. Daha 46. dakika dolmadan gelen beraberlik golü galibiyet için umut yarattı. Trabzon gerçekten hareketlendi ama Mersin’in de karşılık vermesi ortaya yine heyecan dolu bir mücadele çıkardı.

BİTİŞ düdüğü çalındığında ise Güney ekibi, Kuzey ekibinden şüphesiz çok daha mutluydu.