12 Mart 2005 Cumartesi


2 kısım tekmili birden bir karşılaşma oldu. Skor iki tarafa da gitti geldi, sonuca Trabzonspor sevinsin mi üzülsün mü anlayamadı. "3 puan ve yanşa devam durumu" bordo-mavililer için kabul edilebilir. Bunun dışındaki ölçü Trabzonspor için doğrusu pek parlak değil. Sakaryaspor, Gökdeniz'den yoksun Trabzon'a karşı oyuna çok diri başladı. M'Bayo'nun çok hareketli ve diri oyunu maçın başından sonuna kadar "bomba" görüntüsü veren defansı darma duman etti. Gol de erkenden geldi. O ana kadar hiç de kapalı oynamayan Sakarya işi skoru korumaya çevirince geri çekildi.

Kapalı defansları açmakta her zaman zorlanan bordo mavililer iyice zorlanmaya başladı. Yattara dahil tüm takımın tutukluğu Sakarya kilidini kimin açacağını kaosa soktu. Aytaç, Trabzon'un imdadına yetişen oyuncu oldu. Bu futbolcunun kırmızı kart görerek oyun dışı kalması dahil, ard arda yaptığı hatalar, Trabzonspor'u üç gollü galip duruma geçirdi. Sakarya eksik kalınca Yattara sahneye çıktı. Szymkowiak da ona eşlik edince Trabzonspor zor görünen karşılaşmayı lehine çevirmeyi başaran ekip haline geldi. 4. gol ama ondan daha çok art arda kaçırılan pozisyonlar G.Antep yenilgisi ile bozulan morallerin yerine geldiği havasını verdi.

Sakaryaspor ligde kalmalı
Ama unutulan bir şey vardı. Maç hakemin düdüğü ile bitiyordu. Sakaryaspor da işine gösterdiği saygıyı hatırlatırcasına art arda iki gol bularak bordo-mavililerin hevesini kursağına dizdi. 38 saniye içinde gelen iki gole Petkoviç ve Özgür neden oldu. Avustralyalı file bekçisi, birkaç haftadır sergilediği kötü performansla zaten dikkat çekiyordu. Özgür yokluktan bulduğu şansını kötü kullanmaya devam edip, hocasının transferinde "Olsa da olur, olmasa da" görüşünü doğrulamayı sürdürüyor. Sakaryaspor dün 10 kişi olmasına rağmen sergilediği dirençli futbolla ligde kalmayı hakeder bir çizgi gösterirken, maçın hakemi Orhan Erdemir, oyun genelinde başarılı bir performans sergiledi. Ancak önce iptal ettiği ama sonra verdiği penaltı golünde topun Petkoviç'e değip değmediğini göremedi.