26 Temmuz 2013 Cuma


Yenilen iki kaza golüne karşın Derry’nin Trabzon’la kıyas edilmez görüntüsü netti ilk maçta, Avni Aker’de. Dünkü rövanştaki Trabzon oyunun önemli bölümünde bu farkın varlığına işaret edecek belirgin bir etki koymakta zorlandı. Ama Henrique’nin golleriyle işi bitirmeyi, turu geçmeyi de başardı. Sezon başı, hoşgörülür.

Düz bir zemini bile olmayan statta ilk maçtaki kadroyu bozmadan sahaya çıktı Trabzon. Rakibin oyun kurmasını çok koşarak, adeta nefes aldırmadan bozmaya çalışan Derry’yi Volkan ve Olcan’nın kanat bindirmeleriyle şaşırtmak ve pozisyon yakalamak istedi takımımız.

Sahada 11 kişiydi ama yükü iki kişi sırtladı. Biri Olcan diğeri de Onur’du. Nasıl bir maç olduğunu anlayın artık! Henrique’nin iki golle gösterdiği katkıya haksızlık da etmeyelim tabii.

DÜĞÜM GEÇ AÇILDI

Olcan'ın topu getirip ceza alanına gönderdiği etkili ortalara Volkan beklenen uyumu sağlayamayınca hücum gücü zayıf kaldı. Orta alandan katkı da gelmeyince maç Trabzon için sıkıştı. Ne zaman iki oyuncu yer değiştirerek oynamaya başladı Karadeniz ekibi de hareketlendi.

Düğüm ise ancak 56. dakikada çözülebildi. Yine sahnede olan Olcan’ın pansiyona buluşarak golü yapan Henrique ile tur kapısı aralandı. Gol Derry City’yi bitirdi. Brezilyalı ile gelen ikincisi işi tamamına erdirdi ama en çok da genç Abdulkadir’in artığı gol herkese keyif verdi.

Tur ve üç gol mutluluk elbette ama Mustafa Hoca’nın daha çok işi var! Anlayan anladı!