Lütfü Özel Kukesi'ye turistik seyahat
22 Ağustos 2013 Perşembe


AVRUPA Ligi mücadelesinde şu ana kadar oynadığı 5 maçı da hemen hemen fotokopi düzeninde yaşadı Trabzonspor; Dişine göre rakip bulma rahatlığıyla her maçta önce rakibi tanımaya anlamaya çalıştı, sonra da gerekeni yaptı.

KUKESI karşısındaki durumu da aynıydı.

ÖNCE ilk yarının ilk bölümünde “kim bunlar” çalışması yapan bir Trabzon gördük. Olcan’ın sol beke tıkılması ona da bordo mavili takıma da yazık derken bu oyuncunun elbette rakibin kapasitesiyle de doğru orantılı çıkışlarına tanık olmaya başladık. Adeta kabuğuna sığmayan bu harekete önündeki Volkan ve orta alandan Aykut’un da eklenmesiyle kurulan üçgenlerle soldan etkili olmaya başladı ve sonuç da geldi. 23’de Olcan’la başlayan ilk denemeden on dakika kadar sonra yine aynı futbolcunun bindirmesiyle penaltı geldi ve tur için “ilaç” temin edilmiş oldu.

ÖZLENEN TRABZON

BUNDAN sonraki süreçte bindirmeye devam eden Karadeniz ekibinde Henrique’nin sınırlı hareketliliğine karşın ortadan sürpriz koşularla Kukesi ceza alanına girmeye başlayan Adrian da hücuma zenginlik katmaya başladı. Ki Polonya’lının ilk yarının son bölümünde yardımcı hakem marifetiyle iptal edilen golü aslında ona bir ödül de olacaktı.

İKİNCİ yarı Kukesi’nin baskılı olma isteğine karşılık onları sakinleştirmeyi başaran bir Trabzon ortaya çıktı. Günün etkili isimlerinden Adrian’ın asistiyle Henrique’nin sahneye çıkması Trabzon’u yıllardır özlediği Avrupa macerasında nihayet bir seviyeye getirmeyi sağladı.