27 Ağustos 2013 Salı


Trabzon bir futbolcu için ‘zor’ bir kent. Yenilgi sonrası evinde bütün ışıkları kapatarak ‘korkuyla’ sabahlayanı da biliriz, stres atmak için tesislerde gece yarısı eline çifteyi alıp havaya ateş edeni de. Maçı bırakıp çıkanı da dün gördük. Volkan’da birikim sözkonusu olabilir. Geçen sezon yaşadığı ‘fiili eleştiri’ durumlarını da aklından çıkaramıyordur.

Ama sahadan da ayrılmamalıydı. Volkan Şen tribünü duyduğuna göre maça sıfır konsantrasyon çıkmış. İki, hocasını gereksiz, zorunlu değişikliğe zorlayarak profesyonelliğe hiç uymayan bir işe neden olması da ayrı. Üç, artık Trabzonspor’da bundan sonra kalabilir mi? Zor!

MAÇ gerçeklerine gelirsek, öncelikle Trabzon’a erken gol yaramıyor. Gol atıp üstüne yat da, bırakmıyor işte elin oğlu. Üstüne bir de hâlâ takım oyunu sıkıntısı çekiyorsanız her rakip tepenize biner.

Aslında ligin en iyi hazırlık dönemi geçiren takımısınız ama hâlâ ne oynadığınız belli değil işte. Dün uzaktan şutu buldunuz, Rize uyanana kadar işi bitirdiniz ya onu da yaptırmayan çıkarsa.

ADRIAN zorunluluktan kadroda yer buldu belki ama dünü kurtaran adam da oydu. Her ne kadar hocası kanatta yani anlamsız bir yerde oynatmaya zorlasa da o içeri kaçarak hem gol attı hem de Malouda’ya nefis bir asist yaptı. 2000. gole de imza atarak kendisine tavır koyan herkese de unutulmayacak bir imza attı.

ADRIAN GÜNÜ KURTARDI

TRABZONSPOR golü yedikten sonra topyekün dağılma huyundan da kurtulamamış hâlâ. Maluda ikinci yarı başında o muhteşem vuruşla golü atmasaydı oyunu kendi sahasında ama darmadağınık kabul etmeye başlayan Trabzon ikinciyi de çok rahat yerdi. Malouda en efektif katkısını yapmış oldu. Ama son dakikada kaçırdığı da Almedia’ya rahmet okuttu!

ÇAYKUR Rizespor ise geçen haftadan çok şişmiş bir egoyla rakibi karşısına çıktı. Rakibin geri çekilmesini çok iyi değerlendirip yüklendiler ve golü de buldular.
Yenik durumdayken de oyundan düşmediler belki ama anlaşılıyor ki, Süper Lig onlar için de kolay geçmeyecek. Rize’nin Iraklı yeni transferi Ali Adnan’ın direkte patlayan şutu ise şanssızlıktı.

SON söz: Akçay, Yusuf’ta ısrar etsene!