29 Ağustos 2013 Perşembe


Asla rakibi olamayacak bir rakibi altederek gruplara kalmayı başardı Trabzonspor. Tiran’da durum ortaya çıkmıştı da zaten. Dün akşam ikinci yarıda ortaya koymayı başardığı farkla keyif ve umut verdi. İlk yarıda ise hem bireysel, hem de takım olarak rahat bir müsabaka yerine dalgalı, sürenin büyük bölümünde de şaşırtıcı dağınık bir performans sergiledi Karadeniz ekibi.

İlk 45 dakikada gereğinden fazla bireysel hatalarla dikkat çekti Trabzon. Bunlardan ilki golle sonuçlandı zaten. Yusuf’un kaptırdığı topu Popovic ağlara gönderdi. Ama aynı Yusuf’un aklını burada bırakmayarak işine bakması da onun adına olumluydu. İkinci büyük hatayı ise Zokora yaptı. Onda da Zeki’nin başarılı son müdahalesi yeni bir şoku önledi.

İSTENEN TAKIM

Kukesi'nin “kaybedecek birşey yok” mantığıyla ileri çıkmasına karşılık vermede de ciddi ciddi zorlanma emareleri göstermeye başlayınca Trabzon, tuhaf bir şekilde Onur, Zeki, Giray adları daha çok zikredilmeye başlandı Avni Aker’de.

İkinci yarı ise “istenen takım” havasında izlenen bir ekip vardı sahada. Olcan Adın’ın hapsedildiği alanı bırakarak ileri çıkışı ve Adrian’ın forma kaptırma riskini herhalde anlayarak topla etkili işbirliği Kukesi’yi umut havasından tamamen çıkardı.

MALOUDA YILDIZLAŞTI

Zira bu ikiliye Malouda ama özellikle de Henrique’nin kaldığı yerden devam performansı Arnavut ekibini dağıttı. 3. golle gardı iyice düşen Kukesi’ye tam kapasite yüklenen Trabzon gol şansı da buldu ama atamadı.

Zeki Yavru, Trabzonspor’un en az “yıldızları” kadar maça etkisi ve katkısı olan “emekçisi” olurken Malouda da böyle giderse sezona damga vuracak bir lezzet hissettiren oyuncu izlenimi verdi.