02 Eylül 2013 Pazartesi


Trabzon sezon başından beri ‘2. Sınıf Avrupa Takımları’na karşı gösterdiği performansta ne kadar iş bitiren görünüm verdiyse ligde 3 maçta da güven vermedi. Gerçi hocası bunun farkında ve artık adamlar karşı karşıya topu ağlara gönderemiyorsa o ne yapsın?

GRUPLARA kalmayla birlikte CAS sürecinden de beklenti içinde, oldukça moralli Manisa’ya geldi Trabzon. Oyuna da Volkan ilk 11’de, Malouda orta alana monte edilmi∫, Adrian yine sevemediği yerde, kanatta ba∫ladı. İstediği oyunu kuramadı ama bir türlü.

ORTA alanı kalabalık tutan Akhisar, kanatları da bir güzel tıkayınca Trabzon kımıldayamadı ve bocalamaya ba∫ladı. Sağdan Emrah soldan Güray’ın, Bilal’le ve özellikle Merter’le uyumlu bindirmelerine kar∫ılık verdi vermesine bordo-mavililer ama hücumda ne Malouda, ne Aykut, ne de Adrian yaratıcılık adına özellikle ilk yarıda fazla i∫ çıkaramadılar. Malouda ve Henrique’nin kaçırdıkları, direkten dönen dahil, son vuruş tıkanıklığıyla birlikte Akhisar’ın sınırlı yetenekle geri dönmedeki eksikliklerinden kaynaklanan kontra pozisyonlardı.

BUZ GİBİ GOL!

BERABERLİK golünün gecikmesine ilk müdahale Colman’la oldu ve Trabzon nihayet daha etkili ataklara ba∫ladı. Kontraatak yeme bu durumda kaçınılmazdı; Güray’ın ilk golde olduğu gibi asistiyle Akhisar farkı ikiye çıkardı. Toparlanamama ama ondan daha çok Akhisar’ın başından beri sahaya yansıttığı anlayışı kıramama üçüncüyü de yedirtti..

MAÇIN tartışmalı pozisyonunda ise kaleci Onur’un degajında ilk golün sahibi Bruno’nun sırtına çarparak ağlara giden topu hakem Kalkavan, gol olarak değerlendirmedi. Birçok hakem hocasına sordum; “o buz gibi gol” dediler..