06 Eylül 2013 Cuma


Türk spor tarihi farklı bir heyecanın eşiğinde. 5. kez denediğimiz İstanbul’da Olimpiyat düzenleme girişimimiz ilk kez bu kadar yakın duruyor. Bugün IOC üyeleri tarafından zarflara konulacak kentler arasında İstanbul’un en fazla tercih edilmesi büyük bir rüyanın gerçekleşmesi demek. Akşam ortaya çıkacak tablo 76 milyonu mutluluktan havalara uçuracak. Finalin İstanbul’la neticelenmesi Türkiye’nin bugüne kadar yaşadığı yaşattığı spor serüvenine bambaşka, olağanüstü değişiklikler getirerek yepyeni sayfalar açacak. Türkiye’de spor artık farklı algılanacak, sporcu farklı yetişecek, tesisler farklı inşa edilecek. Ülkemiz sporda kelimenin tam anlamıyla çağ atlayacak!
Diyoruz ki;

İSTANBUL ÇÜNKÜ: Dünyanın hiçbir yerinde, noktasında iki kıtanın arasında yer almış başka bir kent yok. Tanrı lütfetmiş sanki bu toprakları bize. Bu başlı başına bir gizem, bir dehşetengiz güzellik, hoşluk..

İSTANBUL ÇÜNKÜ: Genç bir nüfusa sahip. Spor için bundan daha güzel ne olabilir? Ve bütün planlar, bu genç nüfusu 2020’de oynların bizzat içine alma çabası, uğraşısı üzerine. Hepsinin projeleri şimdiden hazır.

HÜKÜMET HEP DESTEKLEDİ

İSTANBUL ÇÜNKÜ: 2020 ne kelime zaten kentin geleceği çoktan planlanmış. 2020 olsa da olmasa da kent için gereken havaalanı, köprü, yol, metro ve ne gerekiyorsa hepsi için çalışmalar çoktan başlamış durumda.

İSTANBUL ÇÜNKÜ: Devletimiz işin ta başından son anına kadar yanında. Başbakan Erdoğan bizzat işin altına imza atmış, bütün yapılacakları taahhüt etmiş..

İSTANBUL ÇÜNKÜ: Halk sonuna kadar işin arkasında, yanında,
destek müthiş.

İSTANBUL ÇÜNKÜ: Çok güzel bir kent. Dünyanın gözbebeği. Her yıl gelen turist sayısı sürekli artan, gelenin daha gitmeden yeniden, bir daha, acaba ne zaman diyerek ayrıldığı bir tarih, doğa, kültür bolluğu içinde gizemli bir kent. Dünyanın incisi..

İSTANBUL ÇÜNKÜ: Sporu ve sporcuyu çok seviyoruz. Tarihimiz başarılarla dolu, 2020 bize farklı bir fırsat verecek, Türkiye spora büyük yatırım yapacak. Yeni sporcular yetişecek, sporun ruhu, böyle bir organizasyonu gerçekleştirmek için can atan bir ülkede yeniden bütün dünyanın karşısına çıkacak.