23 Eylül 2013 Pazartesi


Trabzonspor'un ses getirdiği yakın geçmişte, herhangi üç oyuncunun sahada çok formda olması yeterdi. 90 dakika ama. Gökdeniz Karadeniz, Fatih Tekke ve İbrahima Yattara örneğin. Bu sezon benzer olabilecek bu durumun kıyısında köşesinde dolaşıyor. Malouda geçen maçtaki formunu devam ettirse Yusuf Erdoğan ve Olcan da aynı tempoda eşlik etseler Kayseri’de bu kadar uğraşmayacaklardı.

Olacak sinyali var ama. Genç Yusuf işin başında. Malouda düşük profille dün şaşırttı. Olcan’ı hapsetmek günah. Zaten yerinde duramıyor, çıkıyor. Çıktı da, zaten onun harika pasında gol geldi. Ancak defanstayken Malouda da kötü olunca Kayserispor özellikle ilk yarı sağdan çalıştı ve bayağı etkili oldu.

Elbette sadece “altın üçlüyü” bulmak da yeterli olmayacak, buna diğer iş beklenen Adrian, Henrique ya da Gustavo Colman gibi futbolculardan oyun içinde daha uzun süre istikrar göstermeleri de dahil olmalı. Olcan Adın’ın pasına Adrian ve Henrique’nin eşliği de çok başarılıydı örneğin.

Bu umut verici tabloya Mustafa Akçay Hoca da eşlik etmeli ama. Şüphesiz o da bir geçiş döneminde ancak bu kadar “korkmamalı”. Skoru koru da dünkü gibi değil. Adam golü atmış, sevinci kursağında, hemen kenara alınıyor. Haklı olarak kızgın. Ama daha ilginci, forvet çıkıyor yerine girenin golle alakası yok! Trabzon’da gol atacak adam yok sahada. Sonra Malouda çıkıp Zeki Yavru giriyor, son beş dakikada da bu kez bir golcü, Mark Janko giriyor oyuna... Fıkra gibi... Henrique’nin ne suçu vardı o zaman?

Kayserispor aldığı sonuçların tersine oldukça iyi takım. Dün Jaja ekstra iş yapmayı isteyecekti. Olmadı. Bir topları direkten döndü ama iyi bir Onur’a gol atamama kaderini yaşadılar.