29 Eylül 2013 Pazar


Hafta arası Avrupa Ligi’nde Lazio, üç gün sonra da F.Bahçe ile karşılaşacak Trabzonspor. Yeni sezonda bugüne kadar oynadıkları bir tarafa, ikisi diğer tarafa. Gerçek test maçları. Konya karşısındaki gibi oynarsa bordo-mavililer dünkü skorun ve üç puanın yalan olduğunu görürler. Müstakbel iki rakip 60 dakika beklemez. Ayakta uyuyarak verdiğin pozisyonları da affetmezler.

Bir haftası diğerine, bir maçı ötekine benzemeyen bir tempoda Trabzon. Kayseri karşısında takım oluyorlar sinyali verdiler ama dün hava civa. Kadroda şimdilik zikzaksız sadece Bosingwa var. Adam defansta ama o da Olcan gibi yerinde durmakta zorlanıyor.

İleri çıkıp verdiği nokta atışı ara paslarla yarattığı pozisyonlar şahaneydi. Topu ayağına aldığı zaman da asayiş berkemal, kaptırmıyor ve mutlaka oyuna sokuyor. Olcan, tamam, hapiste, ama istikrarlı oynamak zorunda. Djalma maden bulmuş gibi onun üzerinden çalıştı. Hani hazır olup da ilk 11’de başlayan Gekas olsaydı Konya’da, penaltı noktası civarında, iş değişik olabilirdi. Kaldı ki on dakikaya üç net pozisyon sığdırmış bir rakipten bahsediyoruz.

TESADÜFEN GELEN GOL

Başka deyişle biraz öne çıkan bunu biraz da presle zenginleştiren her rakip Trabzon’u rahat bozuyor. Golü baskıyla değil, tesadüfen buldu Karadeniz ekibi. Atana kadar da gıdıklamalar dışında zorlayamadı. Haa, golle Konya paniğe bağlayınca iki geldi iş bitti.

Büyük umut Yusuf da oyun rahatlayınca ortaya çıktı. Bu, ilk 11 şansını zora sokabilir. Kendisini yalandan yere atmaktan daha çok öğrenmesi gereken işler var. Ve Trabzon’da oyunu çevirecek kişi Janko mu? Bu mudur kadro yönetimi? Maazallah iki kötü skor tartışmayı saha içinden dışına çıkarır. Zaten M.Ali Yılmaz tesislerinden kıvılcımlar çıkıp duruyor.