09 Aralık 2013 Pazartesi


Trabzon takımının aldığı puanlarla oynadığı futbolun örtüşmediği malum. Her şeye rağmen şans ya da bazı oyuncularının ekstra iş yapması bulunduğu yere çıkarıyor Karadeniz ekibini. Ama çekirgeyi her zaman istediği gibi zıplatmıyorlar işte. Balıkesir yapar da Antep durur mu? Biraz dersine çalış, biraz da iste sonuç oluyor.

Trabzon kaybetti ama 90 dakikaya sürekli olarak sığdırmayı başardığı iki farklı mücadele yüzünü G.Antep’te de karşımıza çıkardı. Bu kez fark, rakibin de diş gösterecek kapasitede olmasıydı. O yüzden işi kolay olmadı. Başka deyişle ilk yarıda ortaya konan sıkıntılı süreç daha sonra toparlandı ama bu arada rakibin farklı temposu, Cenk, Traore, Turgut başta olmak üzere takım oyununu başarıyla sahaya yansıtması sonucu şansın ötesine taşımaya yetti.

G.Antep aslında hiç de öyle rakibi bir tartayım düşüncesiyle başlamadı maça. Kanatları tıkayınca Sergen Yalçın, ki artık bu durum Trabzon’un bütün rakipleri için olmazsa olmaz stratejidir, rahat çıkamadı Karadeniz ekibi. Ama daha ilginci Trabzon’un da bu durumu ortadan kaldıracak azim ve kararlılığı yoktu. Ne Colman, ne sürpriz çıkışlarıyla Bosingwa, ne de genç Abdülkadir topu ileri taşıyabildi. Antep çok rahat oynadı. Kilit çözücü tek ihtimal Olcan’ın bu durumda içeri kaçarak iş yapma isteği olabilirdi ama o da kalabalık Antep defansı arasında eriyince sıkıştı Trabzon.

BAHANE LAZIO MAÇI MI?

"Devre arası beni unutun” dediği konuşulan Cenk Tosun’un çok istekli ve formda görüntüsünün meyveleri olan iki gol elbette bir groki durumu yarattı ama yine de Malouda’yla biri karşı karşıya iki kez fırsat buldu da Trabzonspor, ancak olmadı. Ya da Malouda gibi bir “yıldız” bu kadar kötü nasıl vurur topa!

İkinci yarıda tabloyu değiştirme isteği elbette yükseldi bordo-mavili takımda. Bu rakibi daha ileride karşılamayı, topa sahip oldukları anda da hızlı hücumla Antep kalesini bulmayı sağladı. Ancak yine de sürece direnen Antep takımı baskıya rağmen skoru korumayı başarırken uydurma bir penaltı harareti yükseltti. Karşılıklı iki gol heyecanı artırdı ama üç puanın ev sahibine yazılması gerçeğini ortadan kaldırmadı. Son hücumda 4 kişiyle Onur’la karşı karşıya kalan Antep’in golü atamaması da herhalde maçın en ilginç anıydı.

Artık Lazio maçını mı bahane ederler bilinmez ama kendi kendini karıştırmada üstüne olmayan farklı bir camia bu Trabzonspor! Son söz; kaptan Onur’un da bir dayanma gücü var elbette!