17 Mart 2014 Pazartesi


TRABZON daha önceki haftalarda da oyuna presle başlıyordu. Ama bu çaba en kabadayı 5 dakikada normale dönüyor, rakipler de rahatlıyordu. Puan tablosunda zaten durum ortada. Sivas'ta farkı olan bu sürenin dikkat çekici şekilde uzamasıydı. Üstelik Sivas gibi zorlu bir deplasmanda. Ve üstelik erken gelen gole rağmen geriye çekilmeyerek!

HAMİ Mandıralı belli ki kafasını sadece ve sadece saha işlerine yoruyor. Normal şartlarda geçen haftanın geriliminin bu maça da yansıması 'beklenirdi' hani! Ama öyle anlaşılıyor ki, 'hoca' pek çok konuyu resetleyip takımı çok iyi hazırlamış. Öncelikle Olcan maça çok iyi başladı. Sürüklediği toplarla birlikte pasları, ortaları çok etkileyiciydi. Bosingwa'nın da etkili desteğiyle çok iyi iş çıkardı Olcan. İki golde mükemmel vardı. En az bunlar kadar rakibin önde basılmasına da katkısı büyüktü. Onun baskısından kurtulan arkadakine yakalandı ki, bu Sivas'a çok top kaybettirdi.

UZUN süredir taraftarların da tepkisinden bunalan Henrique de dünün önemli isimlerindendi. İleride çakılıp kalmadı. Rakibin bastırdığı her atakta geriye de koşarak defansif destek verdi. Olcan ve Özer'in gollerine asist yaparken başarılıydı. Onur da Trabzon'un rakibine oynama fırsatı verdiği, ilk yarının son 5, ikinci yarının da ilk dakikalarında kalesini etkili kapatarak görevini yerine getirdi.

BRAVO HAMİ HOCA

ama bütün bu tablonun yanında dün en çok dikkat çeken işlerin başında Özer şefliğinde Bourceanu ve Zokora'nın rakibi önde çok başarılı durdurarak ve top kaybetmesini sağlayarak ortaya koydukları performanstı. Aksaklıkları oldu kısa süreli ama yine de bu oyunun bütününde Trabzon'a problem yaratmadı. Çok çalışkan ve takıma katkı vermek için çabalayan Yusuf da şu hakemi aldatma sevdasından vazgeçtiği gün çok daha farklı bir görüntüye kavuşacak.

BU maçtan çıkan sonuçlara gelince; ey yönetimi oluşturan beyefendiler. Hiçbir kavgayı takımın gözü önünde yapmayın. Kapı önünde bekleyerek adam dövme haberini de verdiniz ya, tebrik ederim. Sahanın 6 maç kapanması hiç itiraz etmeyin, eserinizdir. Ama aslında biraz hayırlı da olmadı değil hani. Ve bravo Hami! Şimdi kalan maçları rahat, sakin sadece futbolu düşünerek, dünkü gibi yaşat taraftarına.