22 Mart 2014 Cumartesi


Maçtan çok Hami Mandıralı ile Şota'nın tek tek çimlerini bildikleri Avni Aker'de yine birlikte olmasıydı ilgi çeken. Aynı yöne bakarak ter döktükleri statta şimdi farklı kulübelerde iki teknik direktörlerdi artık. Ve geçen hafta "icraatlarıyla" bu maça giremeyenler hiçbir şeye değil bu iki şahane futbol adamının, arkadaşın birbirlerini kucaklamalarını göremedikleri için dertlerine yansınlar.

Her şeyden önce çok keyifli bir mücadele izledik. Dikine oynamak sözüyle oyun anlayışını ilan eden Mandıralı'ya haftalardır dökülen Kasımpaşa da karşılık verince pozisyonu zengin bir iş çıktı. Trabzon'da Janko, Kasımpaşa'da Adem biraz becerikli olsalar rekor sayıda gole tanıklık edebilirdik. Bu işin güzel tarafı da tabloya neden olan oyuna bakarsak bir o kadar da problemli durum.

Trabzon tamam artık kanat destekli dikine oynama işini teorik olarak benimsedi ama sahaya yanısamada başarı doğrudan kadroyla ilgili. Olcan şahane, bindirmeler mükemmel . Topları ceza alanına da ortaladılar ama Janko'yu hesaplayamadılar. Trabzon'da oynuyorsun kardeşim. Amatör maçta ayağının altından top kaçırmaz forvetler.

OLCAN ADIN'IN BENCİLLİĞİ!

Özer'in oynamaması ne demek? O kadar önemliydi de niye sattı o zaman Kasımpaşa? Çok saçma. Ve Trabzon dün onu çok aradı. Kasımpaşa elini kolunu sallayarak Trabzon'u bunalttı. Adem'in de durumu Janko'dan farklı değildi.

İkinci yarı iki tarafın da gedik vermeme adına toparlanmasıyla ciddileşti. Ama oynama isteği yüksek 22 futbolcu topa hiç rahatlık vermediler ve bu kez pozisyonu az ama heyecan katsayısı yüksek bir maç çıktı ortaya. Bu yüksek temponun oyunun son bölümlerine doğru dağınıklık ve hatayı ortaya çıkarması da kaçınılmazdı. Öyle oldu ve Trabzon bundan daha çok yararlanarak pozisyon bulmayı başardı. Bu kez ilginçtir Olcan'ın pek çok pozisyondaki bencilliği gole engel oldu.

Böyle bir maçın 0-0 bitmesi ise sezonun inanılmazı olarak kayda geçmiştir herhalde.