18 Nisan 2014 Cuma


BİR defa oldukça hareketli, pozisyonu bol bir müsabaka oldu. Trabzon bu anlamda şanslıydı zira hiçbir rakipten korkmayan, futbol oynamayı puandan daha fazla düşünen bir rakip teknik adam ve takımı vardı karşısında. Hatta skor doğrudan böyle bir tablonun sonucunda dersek abartı olmaz. İlk yarı çok daha fazla gol olabilirdi. Trabzon en az beş, ama Erciyes ilk yarıda 2 farklı gerideyken 2-2 de yapabilirdi.

ERCİYES açık oynadı ama hakkını teslim etmek gerekir ki, Trabzon da maça konsantreydi doğrusu. Tek beklenmedik ama hem sırıtmayan hem de rakip golcü Edinho'yu durdurma adına, değişiklik, Bosingwa'nın defansın göbeğinde yer almasıydı. Aksayan, defansın her iki kanadında yer alan Kadir ve Caner'di. Böyle bodoslama faullü oynamaya devam ederlerse gelecek sezon forma göremezler, zira Aykut gibi takımı her an yakmaya hazır çıra gibiler.

PEKİ Trabzon ne yaptı da bomba gibi göründü. Bir, Yusuf hangi takımda oynadığını anlamış gibiydi. Kaldı ki, böyle devam ederse gelecek sezonun vazgeçilmezi olur. Goller ve asist şahaneydi, tek anlaşılmaz işi, yaklaşık on dakika solda olması gerekirken sağda Olcan'ın dibinde dolaşmasıydı. Tamam Henrique'ye asisti o dolaştığı sağ kanattan yaptı ama bu denk düştü. O dönemde Erciyes de Cenk Ahmet'le sağdan habire bindirmeler yapıyordu. Çabucak yerine döndü, iki de gol attı.

OLCAN sağdan güzel bindirmeler yaptı. Sürekli faule maruz kalsa da ayakta kaldı iki de inanılmaz gol kaçırdı. Henrique iyi oynayan arkadaşlarına doğru koşularla ve doğru yerlerde bulunarak eşlik etti ve asist ve golle skora destek oldu. Ve nihayet Adrian'ın Colman'ı unutturur organizatörlüğü ve işi çabuk bitirtti. Alex'in bitmek bilmeyen enerjisiyle Adrian'ı rahatlatması da diğer bir veriydi.

EVDE ÇEKİRDEK ÇİTLESELERDİ

NİHAYET Zeki Yavru, bütün maçlarda böyle pas at, oynatsın Hami Hocan da seni. Bütün bu güzellikler içinde Hami Mandıralı'ya sorgulama olarak kalan herhalde en ilginç konu ise Erciyes'te Trabzon cezaalanına giren ve pozisyon bulan oyuncuların defansı nasıl bu kadar kolay ipe diğer gibi geçmesi olmuştur.

2. yarı doğal olarak artık ev sahibi ekibin elinden ne geliyorsa bindirme isteğiyle başladı. Onur'a üç kez iş düştü, ama hem bu baskı sonucu değiştirmeyecekti hem de böyle bir duruma kanatları hızlı Trabzon sürpriz karşılıklar verebilirdi, iki kez verdi de. Erciyes'e gelince Hikmet Kahraman haftalardır şapkadan tavşan çıkarmaya çalışıyor. Kadrosuna doğal olarak güveniyor. İyi ekip ama dün olmadı. Peki, böyle kritik bir maç boş tribünlere olur mu? Kayserili keşke sessiz sessiz çekirdek çitleseydi ama gelseydi Kadir Has'a.